H 0 • L 0
-4C
-4C
-2C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawodniczka Zawiszy mistrzynią świata. Wielki sukces w Kuala Lumpur!
aneta stankiewicz, mistrzostwa świata w strzelectwie - zawisza bydgoszcz
19.03.2018 | 19:30

Zawodniczka Zawiszy mistrzynią świata. Wielki sukces w Kuala Lumpur!

Na zdjęciu: Polki zdobyły złoty medal w Kuala Lumpur.

Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz Aneta Stankiewicz zdobyła złoty medal strzeleckich akademickich mistrzostw świata w Kuala Lumpur. Strzelczyni Zawiszy zwyciężyła wraz z koleżankami: Natalią Kochańską i Karoliną Komorowską w konkurencji karabinu sportowego 3×20.

Indywidualnie Stankiewicz była szósta. W Kuala Lumpur swój medal, srebrny w drużynie w pistolecie sportowym, wywalczyła także Klaudia Breś. Niewiele do podium w pistolecie szybkostrzelnym zabrakło Oskarowi Miliwkowi, który ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

Akademickie  mistrzostwa świata to największa strzelecka impreza dla studentów z całego świata. W 2016 roku zawody w strzelectwie odbyły się w Bydgoszczy.