Bydgoszcz
2C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 2 • L 2
5C
Sr
6C
Czw
6C
Pt
6C
Sob
8C
Nd
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZbigniew Boniek nadal prezesem PZPN. Zamieszanie podczas obrad
Zbigniew_Boniek_PiotrDrabik_wikipedia
28.10.2016 | 14:02

Zbigniew Boniek nadal prezesem PZPN. Zamieszanie podczas obrad

Boniek wygrał ze zdecydowaną przewagą.

Na zdjęciu: Zbigniew Boniek będzie prezesem PZPN jeszcze przez cztery lata.

Fot. Piotr Drabik / wikipedia

Zbigniew Boniek po raz drugi został wybrany prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas piątkowego głosowania kandydatura bydgoszczanina zyskała zdecydowaną większość głosów.

Jedynym kontrkandydatem Bońka był Józef Wojciechowski. Były właściciel Polonii Warszawa opuścił jednak salę obrad kwadrans przed godziną 12, gdy zdecydowano, że głosowanie odbędzie się za pomocą maszynek, a nie poprzez wrzucanie głosów do urny. Według Wojciechowskiego przyjęta forma była niesprawiedliwa.

Właściciel JW Construction nie wrócił już na salę, ale też nie określił, czy wycofuje się z kandydowania, grożąc za to zaskarżeniem rozstrzygnięcia. Po przemowie Bońka zgromadzeni przeszli do głosowania. Dotychczasowy prezes otrzymał 99 głosów, a Wojciechowski – 16.

Po zaprezentowaniu wyników ogłoszono 20-minutową przerwę. Po niej nowy-stary prezes przedstawi trzech kandydatów na wiceprezesów – ds. organizacyjno-finansowych (tę funkcję dotąd pełnił i ma nadal  Eugeniusz Nowak), szkoleniowych i zagranicznych. Następnie zostaną wybrani wiceprezesi ds. piłkarstwa amatorskiego oraz ds. piłkarstwa profesjonalnego, członek zarządu z ramienia klubów ekstraklasy, członek zarządu reprezentujący I ligę oraz pozostałych dziesięciu członków zarządu.

Powiązane treści