Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H -4 • L -4
-12C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleZbiory muzeów wzbogacone o eksponaty zabezpieczone przez policjantów
Przekazanie eksponat├│w.4
15.09.2016 | 08:13

Zbiory muzeów wzbogacone o eksponaty zabezpieczone przez policjantów

Do przekazania eksponatów doszło w ubiegły wtorek, 13 września.

Na zdjęciu: Zdjęcie z wtorkowego spotkania.

Fot. materiały prasowe

Nakielscy policjanci postanowili przekazać dwóm muzeom eksponaty zabezpieczone przez mundurowych do prowadzonych przez nich spraw. Cenne eksponaty trafiły do rąk nowych opiekunów w ubiegły wtorek, 13 września.

Jednym z nich jest Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, które wzbogaciło się o Karabin Mosin z 1898 roku. Eksponat znajdował się w stawie w Sucharach leżących w gminie Nakło, a ujawniony został podczas prac związanych z pogłębieniem zbiornika. W 2015 roku Mosina znalazł chłopiec, który o zobaczeniu karabinu powiedział swoim rodzicom, a oni zgłosili ten fakt policji. Postawa chłopca została doceniona i pojawił się on podczas wtorkowego przekazania eksponatów.

Inny nabytek trafił do Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Ta placówka wzbogaciła się o element działka lotniczego, który został zabezpieczony przez mundurowych podczas przeszukania w roku 2012.

Dyrektorzy muzeów, do których rąk trafiły eksponaty podziękowali za ich przekazanie i zgodnie deklarowali, że są otwarci na dalszą współpracę.

Powiązane treści