Bydgoszcz
13C
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 13 • L 13
12C
Sob
11C
Nd
11C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleZbiory muzeów wzbogacone o eksponaty zabezpieczone przez policjantów
Przekazanie eksponat├│w.4
15.09.2016 | 08:13

Zbiory muzeów wzbogacone o eksponaty zabezpieczone przez policjantów

Do przekazania eksponatów doszło w ubiegły wtorek, 13 września.

Na zdjęciu: Zdjęcie z wtorkowego spotkania.

Fot. materiały prasowe

Nakielscy policjanci postanowili przekazać dwóm muzeom eksponaty zabezpieczone przez mundurowych do prowadzonych przez nich spraw. Cenne eksponaty trafiły do rąk nowych opiekunów w ubiegły wtorek, 13 września.

Jednym z nich jest Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, które wzbogaciło się o Karabin Mosin z 1898 roku. Eksponat znajdował się w stawie w Sucharach leżących w gminie Nakło, a ujawniony został podczas prac związanych z pogłębieniem zbiornika. W 2015 roku Mosina znalazł chłopiec, który o zobaczeniu karabinu powiedział swoim rodzicom, a oni zgłosili ten fakt policji. Postawa chłopca została doceniona i pojawił się on podczas wtorkowego przekazania eksponatów.

Inny nabytek trafił do Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Ta placówka wzbogaciła się o element działka lotniczego, który został zabezpieczony przez mundurowych podczas przeszukania w roku 2012.

Dyrektorzy muzeów, do których rąk trafiły eksponaty podziękowali za ich przekazanie i zgodnie deklarowali, że są otwarci na dalszą współpracę.

Powiązane treści