Bydgoszcz
21C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 21 • L 21
19C
Sr
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
15C
Nd
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleZbiory muzeów wzbogacone o eksponaty zabezpieczone przez policjantów
Przekazanie eksponat├│w.4
15.09.2016 | 08:13

Zbiory muzeów wzbogacone o eksponaty zabezpieczone przez policjantów

Na zdjęciu: Zdjęcie z wtorkowego spotkania.

Fot. materiały prasowe

Nakielscy policjanci postanowili przekazać dwóm muzeom eksponaty zabezpieczone przez mundurowych do prowadzonych przez nich spraw. Cenne eksponaty trafiły do rąk nowych opiekunów w ubiegły wtorek, 13 września.

Jednym z nich jest Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, które wzbogaciło się o Karabin Mosin z 1898 roku. Eksponat znajdował się w stawie w Sucharach leżących w gminie Nakło, a ujawniony został podczas prac związanych z pogłębieniem zbiornika. W 2015 roku Mosina znalazł chłopiec, który o zobaczeniu karabinu powiedział swoim rodzicom, a oni zgłosili ten fakt policji. Postawa chłopca została doceniona i pojawił się on podczas wtorkowego przekazania eksponatów.

Inny nabytek trafił do Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Ta placówka wzbogaciła się o element działka lotniczego, który został zabezpieczony przez mundurowych podczas przeszukania w roku 2012.

Dyrektorzy muzeów, do których rąk trafiły eksponaty podziękowali za ich przekazanie i zgodnie deklarowali, że są otwarci na dalszą współpracę.

Powiązane treści