Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 17 • L 17
13C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportZbliża się Bieg Dąbrowskiego. Zostały ostatnie miejsca
bieg dabrowskiego 2017
29.08.2017 | 11:38

Zbliża się Bieg Dąbrowskiego. Zostały ostatnie miejsca

Na zdjęciu: Bieg Dąbrowskiego to bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów, po drogach gminnych sołectw Zielonka i Prądki.

Fot. mat. prasowe

30 września w Zielonce odbędzie się III edycja Biegu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Wydarzenie upamiętni bohaterskie wyzwolenie Łabiszyna i Bydgoszczy spod panowania pruskiego.

Organizatorami zawodów są Nasze Białe Błota oraz miejscowe Gminne Centrum Kultury. Bieg Dąbrowskiego to bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów, po drogach gminnych sołectw Zielonka i Prądki, ok. 12 km od Bydgoszczy. – Impreza ma na celu upamiętnienie dokonań generała Jana Henryka Dąbrowskiego, które miały miejsce w roku 1794, podczas Powstania Kościuszkowskiego – mówi Aldona Rybka, pomysłodawca wydarzenia. – To właśnie te tereny generał wyzwolił spod panowania pruskiego. Zwycięstwo pod Łabiszynem i wyzwolenie Bydgoszczy miało wielki wpływ na kształtowanie świadomości narodowej Polaków – dodaje.

W tym roku z okazji Święta Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych organizatorzy zapraszają do udziału w biegu na 10 km  również czynnych zawodowo, a także emerytowanych pracowników Wojska Polskiego, wojska spoza Polski, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, straży granicznej, służby więziennej, służby leśnej i innych formacji mundurowych. Klasyfikacja będzie objęta osobnym regulaminem i prowadzona w kategorii open, z podziałem na grupy wiekowe oraz drużynowo.

Kolejną nowością tegorocznej edycji będzie bieg nordic walking, który zostanie rozegrany na tej samej trasie co tradycyjna rywalizacja. W tym przypadku jednak czasu będzie jednak symboliczny i nie będą prowadzone klasyfikacje. Odbędą się też zawody dla dzieci w wieku do 12 lat. Najmłodsi biegacze będą rywalizować na trasach od 100 do 300 metrów.

Dla chętnych zostały już ostatnie miejsca. Link do zapisów znajduje się na stronie  www.biegdabrowskiego.pl.  Tam też można znaleźć program zawodów, opis trasy, którą pokonają biegacze i wszystkie inne przydatne informacje.

Powiązane treści