Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 19 • L 19
23C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZbliża się Wielka Wioślarska. Gwiazdy igrzysk w rolach głównych
Monika Ciaciuch, Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj - Roksana Żurawska
19.09.2016 | 09:36

Zbliża się Wielka Wioślarska. Gwiazdy igrzysk w rolach głównych

Na zdjęciu: Monika Ciaciuch, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj

Fot. Roksana Żurawska/archiwum

W sobotę, 24 września w okolicach Rybiego Rynku odbędzie się XXV Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. W jednej osadzie wystartują bydgoskie medalistki olimpijskie.

W ósemce Lotto-Bydgostii popłyną złote: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, brązowa Monika Ciaciuch, a także Martyna Mikołajczak, Anna i Maria Wierzbowskie, Joanna Dittmann oraz Klaudia Jedynak. – W naszej czwórce na pewno nie będzie finezji, więc trzeba będzie pokazać ułańską fantazję – mówi ze śmiechem Ciaciuch.

Podczas regat nie zabraknie tradycyjnej rywalizacji Oxford – Cambridge, wyścigu smoczych łodzi pomiędzy reprezentacjami Komendy Wojewódzkiej Policji i Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz wyścigów juniorów i seniorów.

Oprócz rywalizacji wioślarskiej odbędzie się też tradycyjny piknik organizowany przez Regionalną Radę Olimpijską w Bydgoszczy. W ramach imprezy zaplanowano bieg sztafetowy z symbolicznym zapaleniem znicza, zaprezentowanych zostanie także kilkanaście dyscyplin sportowych.

Regionalny Ośrodek Medycyny Sportowej Sportvita sprawdzi parametry zdrowotne uczestników, a w planach są także liczne konkursy sprawnościowe i wiedzy o sporcie. – To będzie już piąta edycja. Chcemy przede wszystkim promować sport i zachęcać młodzież do aktywnego stylu życia – mówi Dariusz Białkowski, dwukrotny brązowy medalista olimpijski, tyle że w kajakarstwie.

Piknik odbędzie się przy ul. Stary Port i potrwa od godz. 13:00 do godz. 17:00.

Powiązane treści