Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 7 • L 7
8C
Sr
11C
Czw
11C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZderzenie aut na rondzie Toruńskim. Z udziałem karetki
18387077_1309535275799056_673791467_n
09.05.2017 | 10:45

Zderzenie aut na rondzie Toruńskim. Z udziałem karetki

Do zdarzenia doszło we wtorkowy poranek.

Na zdjęciu: Karetka transportowa przewróciła się na bok.

Fot. Michał Grossmann / nadesłane

Dwa pojazdy zderzyły się we wtorkowy poranek na rondzie Toruńskim. Jednym z aut uczestniczących w kolizji była karetka transportowa, która w wyniku zderzenia z samochodem osobowym przewróciła się na bok. Jej kierowca został zabrany do szpitala.

Informacja o zdarzeniu dotarła do dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy o godzinie 4:31. Na miejscu pojawili się strażacy, policjanci oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Funkcjonariusze zobaczyli dwa pojazdy uczestniczące w zdarzeniu: samochód osobowy dacia duster oraz pojazd renault trafic pełniący funkcję karetki transportowej. Drugie z tych aut leżało na boku. Kierowca karetki, jak i osoby przebywające w samochodzie osobowym opuściły pojazdy o własnych siłach. Dwie osoby zostały przebadane na miejscu, a kierowca karetki został przetransportowany na obserwacje do szpitala.

Jak ustalili policjanci, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie się do zasady pierwszeństwa przejazdu.  – Kierowca renault trafic nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Został on ukarany mandatem karnym. Zostały zatrzymane dwa dowody rejestracyjne – informuje st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Powiązane treści