Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
95% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 8 • L 8
7C
Czw
9C
Pt
10C
Sob
10C
Nd
10C
Pon
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZdjęcia pokażą dzieci i ich świat
Bydgoszcz oczami dziecka_1200x800
16.02.2016 | 08:13

Zdjęcia pokażą dzieci i ich świat

Czy świat widziany obiektywem dzieci jest radosny i kolorowy? Zobaczymy wkrótce.

Na zdjęciu: Może tak widzą Bydgoszcz dziecięce oczy?

Fot. archiwum

W Galerii „Pałac” bydgoskiego Pałacu Młodzieży zawisną nagrodzone i wyróżnione prace, a ich autorzy odbiorą nagrody i wezmą udział w programie warsztatowym przygotowanym przez organizatorów. Już wkrótce – 27 lutego nastąpi rozstrzygnięcie i podsumowanie 29. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dziecko i jego świat”.

Jury tegorocznego konkursu tworzą Agnieszka Jędrzejewska, Monika Buńkowska i Piotr Sumara. Stanęli oni przed niełatwym zadaniem oceny kilkuset prac, które zostały nadesłane na adres Pałacu Młodzieży. Autorzy pochodzą z Lublina, Tarnowa, Zamościa, Olszyna, Białegostoku, Białej Podlaskiej, Wrocławia, oczywiście również z Bydgoszczy i wielu innych ośrodków kształcących młodych fotografów. Nie znają rozstrzygnięć konkursowych zmagań, ale przybędą na wernisaż Konkursu i wystawy z zaproszeniem, które zapowiada, że „coś” już osiągnęli. 27 lutego o godzinie 11.00 w hallu przed Galeria „Pałac” rozstrzygnięcia ujrzą światło dzienne.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych sztuką fotografowania na wernisaż wystawy, a także na całkowicie bezpłatne formy warsztatowe prowadzone przez jurorów konkursu.
Na wystawę zakwalifikowane zostały prace: Ewy Barczentewicz, Macieja Bielińskiego, Katarzyny Bykowskiej, Klary Chwaluk, Julii Darul, Oliwii Frieske, Weroniki Gajek, Justyny Gasiak, Mai Górskiej, Huberta Krawczyka, Igi Kujawy, Honoraty Łukijańczuk, Arkadiusza Opolskiego, Barbary Owsiany, Adama Piekarskiego, Oliwii Piotrowskiej, Jakuba Próchniaka, Wojciecha Przewłoki, Wiktorii Razik, Katarzyny Romatowskiej, Martyny Saczuk, Patrycji Sokół, Przemysława Wachowiaka, Doroty Winkowskiej, Julii Wrońskiej, Oskara Zality, Gabrieli Zdrodowskiej, Weroniki Zygmunt, Angeliki Żeleźnickiej.

Powiązane treści