Bydgoszcz
16C
Burze
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 16
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZdrowie pod kontrolą
CH RONDO-zdrowie pod kontrolą
14.11.2015 | 08:56

Zdrowie pod kontrolą

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego akcję.

Fot. materiały prasowe

W ten weekend (14-15 listopada) trwa prozdrowotna ogólnopolska akcja ,,Zdrowie pod kontrolą” organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Każdy, kto chce skorzystać m.in. z darmowych badań profilaktycznych, powinien odwiedzić Centrum Handlowe RONDO w godz. 11:00-17:00.

Wśród oferowanych badań jest m.in. pomiar poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego oraz cholesterolu całkowitego we krwi. Podczas akcji będzie można także poddać się analizie masy ciała i obliczeniu wskaźnika BMI, a także dowiedzieć się nieco więcej na temat zdrowego odżywiania. Ponadto prowadzone będą również zapisy do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Odbędą się też zajęcia umożliwiające nauczenie się poprawnego udzielania pierwsze pomocy w nagłych przypadkach.

Organizowana, po raz kolejny, akcja kierowana jest do ludzi w każdym wieku i ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób cywilizacyjnych oraz przeprowadzanie podstawowych badań.

Powiązane treści