Bydgoszcz
23C
Słonecznie
49% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 23 • L 23
19C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Zielona Szkoła” z lekcjami o bezpieczeństwie
Ziielona Szkoła - bezpieczeństwo
16.06.2016 | 13:57

„Zielona Szkoła” z lekcjami o bezpieczeństwie

Na zdjęciu: W ramach "Zielonej Szkoły" odbyły się m.in. zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Fot. Stanisław Gazda

Straż Miejska w Bydgoszczy oraz Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy w okresie od 14 do 16 czerwca br. w godz. 10.00 – 13.00 w ramach realizacji „Miejskiego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego” pn. „Zielona Szkoła – Myślęcinek 2016″, zorganizowały na terenie LPKiW w Bydgoszczy przy miasteczku rowerowym, zajęcia profilaktyczne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W akcji uczestniczyli również: Maltańska Służba Medyczna – Oddział w Bydgoszczy, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bydgoszczy, Izba Celna w Toruniu, Żandarmeria Wojskowa w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Zarząd Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy.

Podczas „Zielonej Szkoły” przeprowadzone zostały zajęcia na temat: roli psa służbowego w służbie na rzecz bezpieczeństwa publicznego” (zajęcia z psami służbowymi), działania Służby Celnej w zapewnianiu ochrony i bezpieczeństwa obszaru celnego Polski i Wspólnoty Europejskiej oraz  warunków jakie należy spełnić aby podjąć ewentualną pracę w Służbie Celnej, zagrożeń występujących w okresie wakacji letnich oraz sposobów przeciwdziałania, bezpieczeństwa w ruchu drogowym” (zajęcia z symulatorem wypadkowym), roli i zadań Żandarmerii Wojskowej, pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz bezpieczeństwa nad wodą i form udzielania pomocy.

Powiązane treści