Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -1 • L -1
-4C
Wt
-8C
Sr
-9C
Czw
-8C
Pt
-1C
Sob
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Zielona Szkoła” z lekcjami o bezpieczeństwie
Ziielona Szkoła - bezpieczeństwo
16.06.2016 | 13:57

„Zielona Szkoła” z lekcjami o bezpieczeństwie

Dzięki takim zajęciom, prowadzonym dla uczniów bydgoskich szkół, można mieć nadzieję, że ich wakacje będą bezpieczne.

Na zdjęciu: W ramach "Zielonej Szkoły" odbyły się m.in. zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Fot. Stanisław Gazda

Straż Miejska w Bydgoszczy oraz Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy w okresie od 14 do 16 czerwca br. w godz. 10.00 – 13.00 w ramach realizacji „Miejskiego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego” pn. „Zielona Szkoła – Myślęcinek 2016″, zorganizowały na terenie LPKiW w Bydgoszczy przy miasteczku rowerowym, zajęcia profilaktyczne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W akcji uczestniczyli również: Maltańska Służba Medyczna – Oddział w Bydgoszczy, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bydgoszczy, Izba Celna w Toruniu, Żandarmeria Wojskowa w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Zarząd Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy.

Podczas „Zielonej Szkoły” przeprowadzone zostały zajęcia na temat: roli psa służbowego w służbie na rzecz bezpieczeństwa publicznego” (zajęcia z psami służbowymi), działania Służby Celnej w zapewnianiu ochrony i bezpieczeństwa obszaru celnego Polski i Wspólnoty Europejskiej oraz  warunków jakie należy spełnić aby podjąć ewentualną pracę w Służbie Celnej, zagrożeń występujących w okresie wakacji letnich oraz sposobów przeciwdziałania, bezpieczeństwa w ruchu drogowym” (zajęcia z symulatorem wypadkowym), roli i zadań Żandarmerii Wojskowej, pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz bezpieczeństwa nad wodą i form udzielania pomocy.

Powiązane treści