Bydgoszcz
24C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 24 • L 24
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZielone Arkady: Nowe oblicze parkingu [ZDJĘCIA]
DSCF0429 (Copy)
28.09.2016 | 13:41

Zielone Arkady: Nowe oblicze parkingu [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Na parking w Zielonych Arkadach kierowcy nie powinni już narzekać.

Fot. Stanisław Gazda

Ponad 300 poszerzonych miejsc parkingowych, wygodne stanowiska dla rodzin z dziećmi i osób niepełnosprawnych oraz dodatkowe rampy, na których wprowadzono ruch jednokierunkowy. To wynik modernizacji jakiej, w trosce o wygodę swoich klientów, został poddany parking Zielonych Arkad. Od 29 września wprowadzona zostanie na nim nowa organizacja ruchu.

Modernizacja, która trwała od wiosny tego roku sprawiła, że parking Zielonych Arkad zyskał nowe oblicze – mówi Iwona Mroczek, dyrektor centrum handlowego.

W wyniku przeprowadzonych prac poszerzono 300 miejsc parkingowych, znajdujących się na najbardziej obleganych poziomach (poziomy: 1A, 3A, IB, 2B oraz 3B).

Z myślą o rodzinach z dziećmi oraz osobach niepełnosprawnych, w pobliżu wejść na parking, wprowadzono specjalne, poszerzone stanowiska gwarantujące swobodę komfort wysiadania (poziom: PI A, P2 A, P3 A, P4 A, P5 A oraz P6 A),

Wprowadzono również nowe oznakowania poziome oraz pionowe, wskazujące kierowcom kierunki ruchu drogowego oraz wyjazdy z parkingu. W wybranych obszarach wdrożono elektroniczny system wskazujący wolne miejsca postojowe. W związku z zakończeniem prac na parkingu wprowadzono zmianę organizacji ruchu.

Dzięki dobudowaniu dodatkowych ramp, od 29 września, zacznie na nich obowiązywać ruch jednokierunkowy.

Wprowadzone zmiany pozwolą na zwiększenie płynności ruchu, umożliwią kierowcom łatwiejsze odnalezienie wolnego miejsca parkingowego oraz sprawniejszy wyjazd po dokonaniu zakupów.

Od jutra (29 września) do 2 października w Zielonych Arkadach odbędzie się charytatywna  akcja „Parkujesz-Pomagasz”. Za każdy odwiedzający centrum samochód – przekaże 1 zł  na rzecz Fundacji Wielka Rodzina, czyli Adama Joppka, który wraz żoną prowadzi w Bydgoszczy rodzinny dom dziecka.

Powiązane treści