Bydgoszcz
14C
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 14 • L 14
12C
Sob
11C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZielone Arkady prezentują nowy parking. Parkując na nim, pomagasz dzieciom [WIDEO]
30.09.2016 | 15:12

Zielone Arkady prezentują nowy parking. Parkując na nim, pomagasz dzieciom [WIDEO]

Za każdy samochód zaparkowany na parkingu w Zielonych Arkadach w dniach 29.09-02.10 zostanie przekazana złotówka na Rodzinny Dom Dziecka.

– Dawać można nawet wtedy, kiedy ma się niewiele – mówi Adam Joppek, który wraz z żoną prowadzi rodzinny dom dziecka w Bydgoszczy. W dniach od 29.09 do 2.10 wszyscy odwiedzający Centrum Zielone Arkady będą mogli wziąć udział w wyjątkowej akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych prowadzonej przez nich fundacji.

Każdy, kto w tych dniach zaparkuje w Zielonych Arkadach, wpłynie na wysokość kwoty przekazanej fundacji „Wielka Rodzina”. Organizator zadeklarował przekazanie 1 zł za każdy odwiedzający samochód. – Więcej można zrobić razem, dlatego zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji – mówią jej twórcy. Rodzinny dom dziecka to miejsce, gdzie dzieci mają szansę zaznać prawdziwego ciepła oraz uczuć. Mają mamę, tatę oraz rodzeństwo. To tam otrzymują wiele miłości, wsparcia i akceptacji. – Uczymy nasze dzieci, że można dawać innym, nawet jeśli samemu ma się niewiele – mówi Adam Joppek z Fundacji Wielka Rodzina. Właśnie dla podopiecznych rodzinnego domu dziecka prowadzonego przez bydgoską rodzinę Państwa Joppków Zielone Arkady zorganizowały charytatywną akcję. – Jak to w rodzinie: razem można więcej. Dlatego i my postanowiliśmy zaprosić naszych gości do wspólnego działania. Wybór placówki, której pomagamy nie jest przypadkowy. Myślę, że wszystkim spodobałoby się podejście państwa Joppków do wychowania dzieci: pełne szacunku, miłości i odwagi. Mam nadzieję, że wspólnie pomożemy im zbudować świetlicę, a także zagwarantować leczenie ich chorego dziecka – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.

ZOBACZ TEŻ: Zielone Arkady: Nowe oblicze parkingu [ZDJĘCIA]

Akcja polega na tym, że za każdy samochód, który odwiedzi centrum w dniach 29 września do 2 października Zielone Arkady przekażą 1 zł na wsparcie fundacji państwa Joppków. – Naszym celem jest zaproszenie jak największej liczby osób, a tym samym zebranie jak największej kwoty, którą przekażemy na rzecz bydgoskiego rodzinnego domu dziecka. Mamy nadzieję, że udział w akcji weźmie sporo osób, dzięki czemu wspólnie będziemy mogli zrobić wiele dobrego – dodaje. Osoby, które w tych dniach odwiedzą samochodem Zielone Arkady pomogą wesprzeć fundację „Wielka Rodzina”, co pozwoli na wsparcie dwanaściorga dzieci Państwa Joppków (2 własnych i 10 podopiecznych), a z których jedno musi zostać poddane kosztownym zabiegom i rehabilitacji. – Chcemy, by nasze dzieci umiały się dzielić. Dlatego wpadliśmy na pomysł organizacji świetlicy dla dzieci z okolicy, która pozwoli na integrację sąsiedzką tych najmłodszych. Nasz dom wielokrotnie odwiedzali uznani sportowcy, muzycy, aktorzy. Dla dzieci to bardzo ważne – dodaje Adam Joppek. Przyjazd do centrum Zielone Arkady pozwoli nie tylko na wsparcie budowy świetlicy, zakup codziennych rzeczy, ale także na sfinansowanie zakupu rodzinnego busa dla rodziny Joppków. Każda z osób biorąca udział w akcji otrzyma specjalną naklejkę, będącą pamiątką oraz podziękowaniem za wzięcie udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Więcej informacji na temat wydarzenia: www.zielonearkady.com.pl

Powiązane treści