Bydgoszcz
17C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
22C
Nd
25C
Pon
24C
Wt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZielone Arkady zmieniają swój wygląd. Na prośbę mieszkańców
Zielone Arkady elewacja - MP
19.05.2017 | 13:38

Zielone Arkady zmieniają swój wygląd. Na prośbę mieszkańców

- Bardzo długo prosiła nas o to wspólnota mieszkaniowa, która z nami sąsiaduje - mówi Wojciech Wirowski, kierownik techniczny Zielonych Arkad.

Na zdjęciu: Kolorowe prostokąty pokryją prawie całą ścianę.

Fot. MP

Ciemnoszara ściana budynku Zielonych Arkad, która wprawiała mieszkańców pobliskich bloków w depresyjny nastrój, nabiera kolorów. Zmiana fragmentu elewacji obiektu to skutek kompromisu wspólnoty mieszkaniowej z zarządcami galerii. 

Dyskusje dotyczące kolorystyki galerii pojawiły się jeszcze przed jej otwarciem. Już wtedy mieszkańcom kilku bloków przy ulicy Wojska Polskiego nie podobała się ściana budynku znajdująca się od strony ulicy Słowiańskiej. Interpelację do prezydenta Rafała Bruskiego złożył w tej sprawie Jarosław Wenderlich. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Mieszkańcy chcieli, aby wspominania ściana została w całości przemalowana na jaśniejszy kolor. Ten pomysł wykluczyli zarządcy galerii. – Chodziło nam o to, by zachować stylistyczną spójność bryły – wyjaśnia Wojciech Wirowski, kierownik techniczny Zielonych Arkad. W końcu udało się dojść do kompromisu polegającego na rozwinięciu zdobiącej budynek grafiki poprzez namalowanie zielonych i żółtych prostokątów na ścianie w ciemnym kolorze. Taką zmianę zaakceptował plastyk miejski. Zgodnie z założeniami, grafika nie zajmie całej ściany, lecz jej fragment, co ma na celu rozjaśnienie ściany.

Powiązane treści