Bydgoszcz
20C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 20 • L 20
18C
Nd
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZielone Arkady zmieniają swój wygląd. Na prośbę mieszkańców
Zielone Arkady elewacja - MP
19.05.2017 | 13:38

Zielone Arkady zmieniają swój wygląd. Na prośbę mieszkańców

Na zdjęciu: Kolorowe prostokąty pokryją prawie całą ścianę.

Fot. MP

Ciemnoszara ściana budynku Zielonych Arkad, która wprawiała mieszkańców pobliskich bloków w depresyjny nastrój, nabiera kolorów. Zmiana fragmentu elewacji obiektu to skutek kompromisu wspólnoty mieszkaniowej z zarządcami galerii. 

Dyskusje dotyczące kolorystyki galerii pojawiły się jeszcze przed jej otwarciem. Już wtedy mieszkańcom kilku bloków przy ulicy Wojska Polskiego nie podobała się ściana budynku znajdująca się od strony ulicy Słowiańskiej. Interpelację do prezydenta Rafała Bruskiego złożył w tej sprawie Jarosław Wenderlich. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Mieszkańcy chcieli, aby wspominania ściana została w całości przemalowana na jaśniejszy kolor. Ten pomysł wykluczyli zarządcy galerii. – Chodziło nam o to, by zachować stylistyczną spójność bryły – wyjaśnia Wojciech Wirowski, kierownik techniczny Zielonych Arkad. W końcu udało się dojść do kompromisu polegającego na rozwinięciu zdobiącej budynek grafiki poprzez namalowanie zielonych i żółtych prostokątów na ścianie w ciemnym kolorze. Taką zmianę zaakceptował plastyk miejski. Zgodnie z założeniami, grafika nie zajmie całej ściany, lecz jej fragment, co ma na celu rozjaśnienie ściany.

Powiązane treści