H 1 • L 1
-1C
-4C
-1C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZła passa na wyjazdach trwa. Astoria przegrała w Lesznie
Astoria Bydgoszcz - Pogoń Prudnik, Śpica - ST (17)
03.12.2017 | 10:54

Zła passa na wyjazdach trwa. Astoria przegrała w Lesznie

Bydgoscy koszykarze przegrali wyjazdowy mecz w Lesznie.

Na zdjęciu: Paweł Śpica (na zdjęciu) zdobył w sobotnim meczu dla Astorii 8 punktów.

Trwa wyjazdowa niemoc koszykarzy Enea Astorii Bydgoszcz. Podopieczni Konrada Kaźmierczyka przegrali w sobotę z Polonią 1912 Leszno 67:82.

Leszczynianie wygrali siódme kolejne spotkanie we własnej hali, natomiast Astoria doznała siódmej porażki w spotkaniu wyjazdowym w tym sezonie.

Faworytem meczu byli gospodarze i w pierwszej kwarcie bardzo szybko zdobyli jedenaście punktów (11:0)! Bydgoszczanie dopiero po trzech minutach gry za sprawą Gospodarka wywalczyli pierwsze punkty. Przewaga leszczyńskiej Polonii była aż nadto wyraźna. Po „trójce” Chanasa prowadzili 17:3, a potem 20:5, 22:7, 24:12, a pierwszą kwartę wygrali różnicą piętnastu punktów (33:18).

Koszykarze Astorii próbowali odrabiać straty w trakcie trwania pojedynku, ale gospodarze nie pozwalali na zbyt wiele. Liderem leszczyńskiej Polonii w ofensywie byli Adam Kaczmarczyk i Kamil Chanas. Obaj imponowali skutecznością w rzutach z dystansu. W całym spotkaniu leszczyński zespół zanotował 36% skuteczność rzutów za 3 punkty, a „Asta” – ledwie 22%. Bydgoscy koszykarze przegrali też walkę na tablicach (36 zbiórek Astorii przy 40 Polonii), a także zanotowali zdecydowanie mniej asyst od leszczynian (6:20).

W najbliższą środę, bydgoszczanie zagrają we własnej hali. Podopieczni Konrada Kaźmierczyka podejmą Elektrobud-Investment Znicz Basket Pruszków (18:00., Artego Arena).

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2017/2018 – 13. KOLEJKA – 2.12.2017 R.
JAMALEX POLONIA 1912 LESZNO – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 82:67 (33:18, 11:15, 18:20, 20:14)

POLONIA 1912: Kaczmarzyk 29 (6×3, 5 zb.), Chanas 19 (3×3, 5 as.), Rostalski 7 (1×3, 12 zb.), Wrona 7 (11 zb.), Kobel 6 (7 as.) – Trubacz 8 (1×3), Sirijatowicz 4, Milczyński 2, Kurkowiak, Sanny.

ENEA ASTORIA: Gospodarek 16 (7 str., 5 przech.), Grod 9 (5 zb.), Frąckiewicz 9 (9 zb.), Śpica 8 (1×3), Bierwagen 5 (1×3) – Szyttenholm 11 (1×3, 7 zb.), Fatz 4, Korniiets 3 (1×3), Barszczyk 2, Pochocki, Przybylski.

Sędziowali: Paweł Baran, Mirosław Wysocki, Marcin Olejnik.
Komisarz PZKosz.: Jan Dłużyk.