Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h NE
H 19 • L 19
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleZłodzieje paliwa zatrzymani. Na gorącym uczynku
fuel-755298_1280
19.01.2017 | 13:45

Złodzieje paliwa zatrzymani. Na gorącym uczynku

Na zdjęciu: Jeden z mężczyzn to pracownik koncernu.

Fot. wolny dostęp

Kryminalni z Inowrocławia namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa na szkodę jednego z koncernów paliwowych. Wspólnie działając nielegalnie zabrali ponad 800 litrów. 

Wynik ten byłby wyższy o ponad 200 litrów, gdyby nie działania prowadzone przez policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców na gorącym uczynku na terenie jednej z miejscowości gminy Złotniki Kujawskie. – Metoda sprawców polegała na tym, że pracownik koncernu wjeżdżał cysterną na teren posesji wspólnika i tam przy użyciu pompy elektrycznej dokonywali przetoczenia oleju napędowego – wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka.

Obecność mundurowych w pobliżu miejsca działania złodziei nie była przypadkowa. – Z wiedzy mundurowych wynikało, że pracownik jednego z koncernów paliwowych nie podchodził do pracy uczciwie. Dlatego wykonywane przez niego transporty paliwa zostały wzięte „pod policyjną lupę” – informuje asp. szt. Drobniecka.

Złodziejami okazali się mężczyźni w wieku 43 i 38 lat. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży ponad 200 litrów oraz kradzieży 800 litrów paliwa. Z ustaleń policjantów wynika, że działalność przestępcza tej dwójki sięga jeszcze ubiegłego roku, gdzie sprawcy co najmniej ośmiokrotnie dokonali podobnej kradzieży. Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści