Bydgoszcz
18C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 18 • L 18
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
32C
Wt
29C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleZłodzieje złapani w ostatnim momencie
Jeden z zatrzymanych
04.04.2016 | 16:33

Złodzieje złapani w ostatnim momencie

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych mężczyzn.

Fot. materiały prasowe / KPP Nakło nad Notecią

Niewiele zabrakło, by z terenu nieczynnej hali produkcyjnej w Paterku zniknęły metalowe elementy. Złodziei zauważył mężczyzna sprawujący nadzór na budynkiem, który natychmiast poinformował policjantów.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie w piątek (1.04) po godzinie 17:00. Już zaledwie po kilku minutach byli na miejscu. Nieopodal hali zauważyli srebrne daewoo tico, w którym siedziało czterech mężczyzn. Policjanci zwrócili na nich uwagę, gdyż mężczyzna zgłaszający kradzież poinformował, że sprawcy prawdopodobnie przyjechali na miejsce jasnym samochodem osobowym.

W aucie znajdowało się czterech mieszkańców gminy Nakło w wieku 17l., 24l., 33l. i 58 l. W trakcie dalszych czynności potwierdziło się, że próbowali oni ukraść z terenu hali elementy metalowe warte 500 zł. Podejrzani mieli już przygotowane łupy, lecz nie zdążyli odjechać przed przyjazdem policji.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży, za który grozi im taka sama kara, jak za przestępstwo dokonane. Sprawcy mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Powiązane treści