Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 11 • L 11
5C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZłote Kolce rozdane. Sportowcy i impreza z Bydgoszczy wśród wyróżnionych
ME U23 dzień czwarty_SG (81)
17.10.2017 | 15:13

Złote Kolce rozdane. Sportowcy i impreza z Bydgoszczy wśród wyróżnionych

Na zdjęciu: Mistrzostwa Europy do lat 23 zostały wyróżnione podczas poniedziałkowej gali.

Fot. SG

Młociarka Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) oraz tyczkarz Piotr Lisek (OSOT Szczecin) zostali laureatami Złotych Kolców, najbardziej prestiżowej nagrody w polskiej lekkoatletyce. W gronie najlepszych znaleźli się też sportowcy z Bydgoszczy, a także impreza, która odbyła się w mieście nad Brdą.

Trenowana przez Krzysztofa Kaliszewskiego miotaczka triumfowała w tym najbardziej prestiżowym rankingu już szósty raz z rzędu. Dzięki tegorocznemu sukcesowi Włodarczyk na już na koncie osiem statuetek Złotych Kolców i w klasyfikacji wszechczasów wyprzedziła w gronie kobiet Irenę Szewińską, która wygrywała siedmiokrotnie. Na podium tegorocznego rankingu znalazły się jeszcze Kamila Lićwinko oraz Angelika Cichocka. Kolejne miejsca zajęły Malwina Kopron, Sofia Ennaoui oraz Anna Jagaciak-Michalska.

Pierwszy raz w karierze Złote Kolce odebrał w poniedziałkowy wieczór Piotr Lisek. Halowy mistrz Europy, wicemistrz świata i rekordzista Polski (6.00) jest trzecim tyczkarzem, który triumfował w rankingu. Wcześniej najlepsi okazywali się Władysław Kozakiewicz (1975, 1977, 1980) oraz Paweł Wojciechowski (2011). Mistrz skoku
o tyczce gromadząc w rankingu 1700 punktów zdecydowanie wyprzedził złotego medalistę mistrzostw świata w rzucie młotem Pawła Fajdka. Trzecie miejsce zajął kulomiot Konrad Bukowiecki, a w szóstce znaleźli się jeszcze Adam Kszczot i zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz –  Marcin Lewandowski oraz Paweł Wojciechowski.

Sukces Liska przełożył się także na triumf Marcina Szczepańskiego w kategorii „Trener Roku 2017”. Imprezą roku wybrano dwa wielkie wydarzenia – halowy Copernicus Cup w Toruniu oraz letnie mistrzostwa Europy U23 w Bydgoszczy. Modernizacją roku okazał się Stadion Śląski. Odkryciem roku został uznany mistrz Europy do lat 20 oszczepnik Cyprian Mrzygłód, który dodatkowo otrzymał nagrodę (bilet lotniczy) ufundowaną przez Business Travel Club. Laurem Królowej Sportu, nagrodą kujawsko-pomorskiej lekkoatletyki, nagrodzeni zostali Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)oraz Adrianna Janowicz.

Specjalne podziękowania złożono na ręce Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wszystkich sponsorów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Okolicznościowe statuetki wręczono także prezydentom miast, które w 2017 roku były gospodarzami głównych stadionowych mistrzostw Polski.

Złote Kolce to najbardziej prestiżowa nagroda w polskiej lekkoatletyce. Nagrodę przyznają wspólnie Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Przegląd Sportowy.

Powiązane treści