Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 21 • L 21
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany na drogach. Które mają nowy przebieg?
trasa uniwersytecka pit1233
05.01.2016 | 11:58

Zmiany na drogach. Które mają nowy przebieg?

Na zdjęciu: Trasa Uniwersytecka została drogą wojewódzką.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Z początkiem nowego roku zmieniono przebieg niektórych dróg wojewódzkich i krajowych. Nowe lokalizacje dotyczą m.in. ulic na terenie Bydgoszczy.

Od 1 stycznia droga krajowa nr 80, łącząca węzeł zachodni i węzeł wschodni, przebiega ulicami Kamienną, Artyleryjską i Pileckiego. Dotychczas w jej skład wchodziły ulice Fordońska (od Kamiennej do ronda Fordońskiego) i Toruńska (od ronda Toruńskiego do ronda Bernardyńskiego), które od teraz mają status dróg powiatowych. Odpowiednie oznakowanie nie zostało jeszcze zamontowane i pojawi się, gdy polepszą się warunki atmosferyczne. Swój przebieg także zmieniła droga wojewódzka nr 256 w Fordonie, gdzie już wcześniej ruch w kierunku Strzelec Dolnych został skierowany ul. Orląt Lwowskich.

Droga wojewódzką zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami stała się trasa Uniwersytecka i ulicę będące jej przedłużeniem. Dzięki temu możliwe będzie pozyskanie środków unijnych na budowę TU w kierunku węzła w rejonie ul. Glinki i alei Jana Pawła II. Koszt tej inwestycji jest szacowany na 50 milionów złotych, a połowę tej kwoty ma stanowić dofinansowanie z Unii.

Do roszad nie doszło w rejonie Inowrocławia. Tamtejszy oddział Zarządu Dróg Wojewódzkich przygotowuje się za to do zmiany przebiegu drogi wojewódzkiej nr 266 na terenie Radziejowa, w związku z czym przyjęto już odpowiednią uchwałę.

Powiązane treści