Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 14 • L 14
13C
Pt
13C
Sob
11C
Nd
13C
Pon
12C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany na drogach. Które mają nowy przebieg?
trasa uniwersytecka pit1233
05.01.2016 | 11:58

Zmiany na drogach. Które mają nowy przebieg?

Z dniem 1 stycznia wprowadzono zmiany na drogach krajowych i wojewódzkich.

Na zdjęciu: Trasa Uniwersytecka została drogą wojewódzką.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Z początkiem nowego roku zmieniono przebieg niektórych dróg wojewódzkich i krajowych. Nowe lokalizacje dotyczą m.in. ulic na terenie Bydgoszczy.

Od 1 stycznia droga krajowa nr 80, łącząca węzeł zachodni i węzeł wschodni, przebiega ulicami Kamienną, Artyleryjską i Pileckiego. Dotychczas w jej skład wchodziły ulice Fordońska (od Kamiennej do ronda Fordońskiego) i Toruńska (od ronda Toruńskiego do ronda Bernardyńskiego), które od teraz mają status dróg powiatowych. Odpowiednie oznakowanie nie zostało jeszcze zamontowane i pojawi się, gdy polepszą się warunki atmosferyczne. Swój przebieg także zmieniła droga wojewódzka nr 256 w Fordonie, gdzie już wcześniej ruch w kierunku Strzelec Dolnych został skierowany ul. Orląt Lwowskich.

Droga wojewódzką zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami stała się trasa Uniwersytecka i ulicę będące jej przedłużeniem. Dzięki temu możliwe będzie pozyskanie środków unijnych na budowę TU w kierunku węzła w rejonie ul. Glinki i alei Jana Pawła II. Koszt tej inwestycji jest szacowany na 50 milionów złotych, a połowę tej kwoty ma stanowić dofinansowanie z Unii.

Do roszad nie doszło w rejonie Inowrocławia. Tamtejszy oddział Zarządu Dróg Wojewódzkich przygotowuje się za to do zmiany przebiegu drogi wojewódzkiej nr 266 na terenie Radziejowa, w związku z czym przyjęto już odpowiednią uchwałę.

Powiązane treści