Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -2 • L -2
3C
Nd
-0C
Pon
0C
Wt
-1C
Sr
-3C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany organizacji ruchu na Czyżkówku. Z powodu remontu
Siedlecka Bydgoszcz
04.03.2017 | 11:03

Zmiany organizacji ruchu na Czyżkówku. Z powodu remontu

Zmiany w tymczasowej organizacji ruchu wprowadzono od marca.

Na zdjęciu: Prace drogowe na ul. Siedleckiej powinny zakończyć się w maju.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Prace drogowe na ulicy Siedleckiej trwają. W związku z ich przebiegiem, niezbędne było wprowadzenie zmian w tymczasowej organizacji ruchu. Od marca ruch w pobliżu tej ulicy przebiega inaczej. Jak? 

ZOBACZ TEŻ: Dwie ulice do remontu. Miasto poznało oferty

– Na odcinku od ul. Świekatowskiej do bloków przy ul. Siedleckiej 8 dojazd do bloków i hotelu na ul. Siedleckiej możliwy jest jedynie od strony ul. Pileckiego, po wykonanej nawierzchni z kostki betonowej (stary dojazd do papierni). Z uwagi na trwające prace w rejonie skrzyżowania ul. Buszkowskiej i Siedleckiej, dojazd do posesji zapewniony został ul. Papierniczą, Buszkowską, do wysokości ul. Gogolińskiej oraz od strony ul. Karolewskiej – informuje urząd miasta.

Przypomnijmy, że prace realizowane są w związku z programem utwardzania dróg gruntowych. Twardą nawierzchnię zyska fragment od ul. Pileckiego do Karolewskiej liczący 1,25 km długości.  Dodatkowo wraz z tym zadaniem powstał 119 –metrowy odcinek ul. Świekatowskiej od ul. Nad Torem do Siedleckiej. Na skrzyżowaniu ul. Nad Torem, Świekatowskiej i Orlicza uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna.

Prace mają zakończyć się w maju. Koszt inwestycji wynosi 4,2 mln zł.

Powiązane treści