Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 15 • L 15
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w kolejowych rozkładach jazdy. Które dotyczą Bydgoszczy i okolic?
Przewozy Regionalne EN57
16.10.2016 | 14:30

Zmiany w kolejowych rozkładach jazdy. Które dotyczą Bydgoszczy i okolic?

Na zdjęciu: Od niedzieli część pociągów będzie kursowała według zmienionych rozkładów jazdy.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

W niedzielę wprowadzono ostatnią w tym roku korektę rozkładów jazdy przed ich gruntowną zmianą w grudniu br. Dotyczy ona także trzech przewoźników operujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Na odcinku pomiędzy stacją Włocławek Brzezie a Aleksandrowem Kujawskim spółka PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzi działania modernizacyjne. W związku z tym pociągi PKP Intercity „Chemik” (Gdynia – Katowice) oraz „Doker” (Gdynia – Warszawa) zostaną na odcinku pomiędzy Kutnem a Bydgoszczą skierowane trasą okrężną przez Zamków oraz Inowrocław.

Z identycznego powodu zmiany zmuszona była wprowadzić Arriva. Od 21 do 25 października pociągi tego operatora nie będą kursowały na odcinku pomiędzy Dąbrową Chełmińską oraz Bydgoszczą Główną. Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza zatrzymująca się na wysokości przystanków kolejowych.

Minutowe korekty zapowiedziały z kolei Przewozy Regionalne – szczegóły zmian można znaleźć na internetowych platformach z rozkładami jazdy.

Powiązane treści