Bydgoszcz
6C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 6 • L 6
5C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w komunikacji miejskiej. Już w tym tygodniu!
linia tramwajowa Łęgnowo
11.08.2016 | 11:55

Zmiany w komunikacji miejskiej. Już w tym tygodniu!

ZDMiKP wprowadzi zmiany 13 i 16 sierpnia.

Na zdjęciu: Tramwaje linii nr 6 wracają na tradycyjną trasę.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

W trwającym i przyszłym tygodniu zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dotyczą one linii tramwajowych oraz nocnych.

Powodem zmian jest m.in. szybszy niż pierwotnie zakładano koniec remontu na rondzie Toruńskim. Dzięki temu tramwaje linii nr 2 i 6 wrócą na trasę przez Babią Wieś już w sobotę, 13 sierpnia. Tego samego dnia zakończą się prace przy zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej, co będzie wiązało się z powrotem tramwajów linii 6 i 9 do Łęgnowa. Jednocześnie zlikwidowane zostanie połączenie zastępcze „Za T6” w relacji Łęgnowo – rondo Jagiellonów.

ROZKŁAD JAZDY NA METROPOLIABYDGOSKA.PL – SPRAWDŹ!

Przywrócenie ruchu tramwajów do Łęgnowa nie oznacza końca prac na ul. Toruńskiej, która 16 sierpnia zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na wysokości zajezdni, co spowoduje zmianę tras linii nocnych 31N oraz 36N. Autobusy oznaczone numerem 31N nie będą realizować w wybranych kursach wjazdów kieszeniowych do Zajezdni Tramwajowej, pomijając przystanki Toruńska/Równa i Toruńska/Zajezdnia Tramwajowa, zaś pojazdy linii 36N zostaną skierowane objazdem ulicami Kazimierza Wielkiego, Nowotoruńską i Kielecką, w związku z czym pominą przystanki Toruńska/Kazimierza Wielkiego, Toruńska/Zajezdnia Tramwajowa, Toruńska/Równa i Toruńska/Kielecka, a będą tymczasowo zatrzymywać się na przystankach Kazimierza Wielkiego/Toruńska, Nowotoruńska/Planu 6-letniego, Kielecka/Smoleńska, Kielecka/Toruńska (w kierunku Łęgnowa) i Kielecka/ Smoleńska, Nowotoruńska/Kielecka (kierunek Lisia).

Powiązane treści