Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
98% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 0 • L 0
1C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-0C
Sr
4C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZmiany w Myślęcinku
Bdg_Ogrod_Botaniczny4_08-2014
18.02.2016 | 12:01

Zmiany w Myślęcinku

Najwięcej prac przeprowadzonych zostanie na terenie Ogrodu Zoologicznego.

Na zdjęciu: Myślęcinek to miejsce, w którym można odpocząć od miejskiego zgiełku.

Fot. fot. Pit1233 / wikipedia

Poprawa infrastruktury i modernizacje w Ogrodzie Zoologicznym – na tym skupia się dyrekcja Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Jakie prace zostaną wykonane w tym roku?

Przede wszystkim roboty obejmą drogi znajdujące się w Ogrodzie Zoologicznym. Zmieniona zostanie nawierzchnia ścieżek, która będzie wykonana z kostki betonowej. Taka modernizacja ma umożliwić dostęp do ekspozycji gatunków zwierząt przy deszczowej pogodzie, gdyż obecnie użytkowane drogi gruntowane nie pozwalają na to. Koszt tej inwestycji to ok. 400 tys. zł.

Nieco mniej pieniędzy (ok. 380 tys. zł.) pochłoną kolejne prace zaplanowane na ten rok. Polegają one na modernizacji wolierów dla makaka, puchacza, sowy uszatki i puszczyka, pustułki, pójdźki i sowy białej oraz wybiegu sowy śnieżnej, kani rudej, a także klatki nutrii, skunksa, tchórza. Te zmiany mają wpłynąć na korzystniejsze zagospodarowanie klatek i wybiegów, a przede wszystkim zapewnić lepsze warunki bytowe dla zwierząt. Tego typu prace modernizacje realizowane są od sześciu lat.

Przebudowany zostanie także wybieg dużych kotów, w którym już w kwietniu zamieszkają pantery śnieżne. Częściowej naprawie mają ulec również zużyte nawierzchnie ścieżek w Ogrodzie Botanicznym. Ponadto w Parku Rozrywki pojawi się nowe urządzenie rozrywkowe, jakim jest dmuchaniec.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail