Bydgoszcz
21C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 21 • L 21
19C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w ruchu na rondzie Jagiellonów. Pojawił się tam buspas
rondo Jagiellonów
06.07.2016 | 08:33

Zmiany w ruchu na rondzie Jagiellonów. Pojawił się tam buspas

Na zdjęciu: Kierowcy aut osobowych mogą być niezadowoleni z tej zmiany.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Kierowcy przejeżdżający w pobliżu ronda Jagiellonów powinni zwrócić szczególną uwagę na zamieszczone tam znaki drogowe. Za mostem Bernardyńskim w kierunku ul. 3-go Maja został utworzony buspas.

Pojawienie się go w tym miejscu ma nie tylko wpłynąć na to, by autobusy miejskiej komunikacji sprawniej pokonały rondo Jagiellonów, ale również zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tego skrzyżowania, na którym dochodzi do wielu kolizji i wypadków drogowych. Ponadto celem utworzenia buspasa jest także wzrost komfortu podróżujących komunikacją zbiorową.

Zobacz też: Jak doszło do groźnej kolizji na rondzie Jagiellonów? Mamy nagranie [WIDEO]

W Bydgoszczy istnieje już kilka buspasów. Utworzone zostały wzdłuż ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Powstańców Wielkopolskich do ronda Fordońskiego oraz na ul. 3-go Maja i Jagiellońskiej. Kolejne buspasy mają pojawić się na ul. Kujawskiej (w związku z budową lini tramwajowej) i Grunwaldzkiej (w ramach przebudowy ulicy).

Powiązane treści