Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 0 • L 0
-4C
Czw
-4C
Pt
1C
Sob
3C
Nd
-2C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZmiany w ruchu na ul. Glinki. Prace przenoszą się na nowy odcinek
glinki, budowa, trasa uniwersytecka - marcin bratoszewski (1)
14.03.2018 | 20:04

Zmiany w ruchu na ul. Glinki. Prace przenoszą się na nowy odcinek

Trwa przebudowa ul. Glinki.

Na zdjęciu: Prace na ul. Glinki trwają od kilkunastu miesięcy.

Fot. Marcin Bratoszewski

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się przebudowa odcinka ul.  Glinki między ul. Dąbrowa a Magnuszewską.Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

W ostatnich dniach zabetonowany został stalowy pomost wiaduktu nad al. Jana Pawła II. Obecnie trwa też budowa tymczasowej jezdni wzdłuż ul. Glinki pomiędzy ulicami Dąbrowa i Magnuszewska, na którą od poniedziałku przełożony zostanie ruch. Pozwoli to przebudować wlot na nowe rondo u zbiegu Glinek i Magnuszewskiej od strony wschodniej (kierunek BPPT). Wcześniej dla mieszkańców zabudowań przy ul. Glinki 31-54 udostępniono odcinek od ul. Magnuszewskiej do Komuny Paryskiej.

Wykonawca prac budowlanych przystąpi też wkrótce do kolejnych prac na odcinku od Boya- Żeleńskiego do Cmentarnej. Ulica zostanie na tym odcinku zamknięta. Zapewniony będzie jedynie dojazd dla mieszkańców posesji. Zamknięty odcinek najłatwiej będzie ominąć korzystając z objazdu przez ulicami: Jana Pawła II, Wojska Polskiego i Magnuszewską. Dojazd do północnej części osiedla Glinki zapewniony będzie bez zmian z wykorzystaniem ul. Cmentarnej.

Powiązane treści