Bydgoszcz
18C
Słonecznie
88% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 18 • L 18
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITERankingi i ciekawostkiZnajomość języka angielskiego sprawdzona. Świetny wynik bydgoszczan!
rozmowa, ludzie, dyskusja, praca
01.12.2016 | 15:49

Znajomość języka angielskiego sprawdzona. Świetny wynik bydgoszczan!

Na zdjęciu: Posługiwanie się językiem angielskim dla wielu Polaków nie jest niczym trudnym.

Fot. wolny dostęp

Holandia, Dania i Szwecja – to kraje nieanglojęzyczne, których mieszkańcy najlepiej mówią po angielsku. W 6. edycji raportu English Proficiency Index Polska uplasowała się na 10. pozycji, uzyskując tytuł lidera na tle europy środkowo-wschodniej. Natomiast w kategorii polskich miast Bydgoszcz poradziła sobie bardzo dobrze. 

Autorzy przeanalizowali łącznie aż 72 kraje. Każdy z nich mógł zdobyć maksymalnie 100 punktów. Polska uzyskała 61,49 pkt, mając około 100 punktów mniej od lidera zestawienia, czyli Holandii. Nasz kraj wyprzedził państwa takie jak Belgia, Hiszpania czy Włochy.

Twórcy rankingu ocenili również znajomość języka angielskiego w głównych miastach poszczególnych państw. Z przygotowanego przez nich zestawienia wynika, że w Polsce najwyższy stopień znajomości języka angielskiego uzyskali mieszkańcy regionu centralnego i południowo-zachodniego. Z najpopularniejszym językiem obcym najlepiej radzą sobie wrocławianie. Drugie miejsce zajęła Warszawa, a trzecie Kraków. W pierwszej piątce znalazł się też Poznań i Łódź. Bydgoszcz uplasowała się na szóstej pozycji.

Z raportu wynika również, że wyniki Polaków są powyżej średniej europejskiej i światowej. Ponadto okazuje się, że kobiety znają język angielski lepiej niż mężczyźni.

Powiązane treści