Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 7 • L 7
12C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnaleZnalazł portfel i kartą wypłacił z bankomatu ponad 1000 złotych
portfel
21.04.2017 | 13:07

Znalazł portfel i kartą wypłacił z bankomatu ponad 1000 złotych

To było wyjątkowo nieuczciwe zachowanie mieszkańca powiatu świeckiego.

Na zdjęciu: Portfel.

Fot. Stanisław Gazda

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi powiatu świeckiego, którego świeccy kryminalni zatrzymali w związku z dokonaniem kradzieży z włamaniem. Mężczyzna w połowie marca znalazł na ulicy portfel z dokumentami, po czym korzystając z pozostawionego w nim kodu PIN do karty bankomatowej wypłacił ponad 1000 złotych.

W połowie marca mieszkanka Świecia poinformowała policjantów o zgubieniu portfela z dokumentami i kartami bankomatowymi. Okazało się, że jeszcze tego samego dnia osoba, która znalazła portfel, wypłaciła z bankomatów pieniądze w kwocie ponad 1000 złotych. Możliwe to było dlatego, że w portfelu była pozostawiona kartka z zapisanym kodem PIN.

W tym tygodniu świeccy kryminalni, na podstawie własnych ustaleń, dotarli do sprawcy. Funkcjonariusze zatrzymali 45-latka z powiatu świeckiego i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już cztery zarzuty, m.in. kradzieży z włamaniem oraz ukrycia dokumentów, które zamiast zwrócić, wyrzucił do kosza na śmieci.

Zgodnie z kodeksem karnym nieuczciwemu znalazcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Podobne wpisy

Powiązane treści