Bydgoszcz
5C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 5 • L 5
7C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
14C
Wt
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesZnamy inwestycje na medal. Bydgoskie projekty zdominowały listę nagrodzonych
Bydgoszcz Wschód
24.10.2016 | 14:54

Znamy inwestycje na medal. Bydgoskie projekty zdominowały listę nagrodzonych

Wyróżnienia Pomorsko-Kujawskiej Izby Budowlanej przyznano już po raz dziewiętnasty.

Na zdjęciu: Węzeł Bydgoszcz Wschód jest ważnym elementem nagrodzonej trasy tramwajowej do Fordonu.

Fot. Bogusław Białas / archiwum

W poniedziałek w Sali Malinowej hotelu „Pod Orłem” odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2016”. Wśród wyróżnionych przez Pomorsko-Kujawską Izbę Budownictwa znalazły się między innymi: bydgoski dworzec główny oraz linia tramwajowa do Fordonu.

CZYTAJ TAKŻE: iQor ponownie inwestuje w Bydgoszczy. „Utworzymy kilkaset miejsc pracy”

W tegorocznej edycji przyznano wyróżnienia w jedenastu kategoriach, wliczając w to dwie obejmujące najlepsze wnętrza zrealizowane przez firmy z Kujawsko-Pomorskiego. Bydgoszcz Główna otrzymała laur w dziedzinie handlowo-usługowych budynków użyteczności publicznej, zaś uruchomiona w styczniu trasa tramwajowa do największej bydgoskiej dzielnicy – za osiągnięcia budownictwa inżynieryjnego. Spośród obiektów znajdujących się w mieście nad Brdą kapituła pod przewodnictwem Mirosława Jagodzińskiego, dyrektora regionalnego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, doceniła ponadto kompleks mieszkaniowy Leśny Zakątek wybudowany na osiedlu Zawisza przez Pomorską Spółdzielnię Mieszkaniową, spalarnię odpadów w parku przemysłowym (inwestycję ProNatury) oraz hangar i malarnię Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2. – Kolejna edycja potwierdziła, że mamy się czym szczycić w regionie – przekonywał zgromadzonych Jagodziński.

Lista medalistów objęła także obiekty powstające poza Bydgoszczą, a nawet – poza województwem. W tym ostatnim przypadku nagrodzono budowę szkoły podstawowej przy ulicy Kalinowej i Azaliowej w Gdańsku, która dysponuje obecnie dedykowana halą sportową oraz basenem (jej wykonawcą była firma EBUD Przemysłówka z Bydgoszczy). Grand Prix uzyskały także: toruński kościół pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II wzniesiony przez fundację Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka, apartamenty „Przystań Wiślana” (również w grodzie Kopernika) i nowoczesna komenda żnińskiej straży pożarnej.

PRZECZYTAJ: Dworzec Bydgoszcz Główna z prestiżowym wyróżnieniem!

W kategoriach wnętrzarskich zwycięzcami zostali: hotel i spa Evita w Osiu (obiekty hotelowo-gastronomiczne) oraz Muzeum Przyrodniczo-Łowiecki w Kcyni (modernizacja w budynkach użyteczności publicznej).

Dla zgromadzonych gości zaśpiewał baryton Aleksander Kamedulski wywodzący się z Nieszawy. W uroczystościach wzięli udział, oprócz przedsiębiorców, wicewojewoda Józef Ramlau, wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak, posłowie – Piotr Król i Paweł Skutecki orz wiceprzewodniczący bydgoskiej rady miasta – Jan Szopiński i Lech Zagłoba-Zygler.

Powiązane treści