Bydgoszcz
21C
Opady
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 21 • L 21
17C
Pt
20C
Sob
20C
Nd
19C
Pon
19C
Wt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesZnamy inwestycje na medal. Bydgoskie projekty zdominowały listę nagrodzonych
Bydgoszcz Wschód
24.10.2016 | 14:54

Znamy inwestycje na medal. Bydgoskie projekty zdominowały listę nagrodzonych

Na zdjęciu: Węzeł Bydgoszcz Wschód jest ważnym elementem nagrodzonej trasy tramwajowej do Fordonu.

Fot. Bogusław Białas / archiwum

W poniedziałek w Sali Malinowej hotelu „Pod Orłem” odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2016”. Wśród wyróżnionych przez Pomorsko-Kujawską Izbę Budownictwa znalazły się między innymi: bydgoski dworzec główny oraz linia tramwajowa do Fordonu.

CZYTAJ TAKŻE: iQor ponownie inwestuje w Bydgoszczy. „Utworzymy kilkaset miejsc pracy”

W tegorocznej edycji przyznano wyróżnienia w jedenastu kategoriach, wliczając w to dwie obejmujące najlepsze wnętrza zrealizowane przez firmy z Kujawsko-Pomorskiego. Bydgoszcz Główna otrzymała laur w dziedzinie handlowo-usługowych budynków użyteczności publicznej, zaś uruchomiona w styczniu trasa tramwajowa do największej bydgoskiej dzielnicy – za osiągnięcia budownictwa inżynieryjnego. Spośród obiektów znajdujących się w mieście nad Brdą kapituła pod przewodnictwem Mirosława Jagodzińskiego, dyrektora regionalnego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, doceniła ponadto kompleks mieszkaniowy Leśny Zakątek wybudowany na osiedlu Zawisza przez Pomorską Spółdzielnię Mieszkaniową, spalarnię odpadów w parku przemysłowym (inwestycję ProNatury) oraz hangar i malarnię Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2. – Kolejna edycja potwierdziła, że mamy się czym szczycić w regionie – przekonywał zgromadzonych Jagodziński.

Lista medalistów objęła także obiekty powstające poza Bydgoszczą, a nawet – poza województwem. W tym ostatnim przypadku nagrodzono budowę szkoły podstawowej przy ulicy Kalinowej i Azaliowej w Gdańsku, która dysponuje obecnie dedykowana halą sportową oraz basenem (jej wykonawcą była firma EBUD Przemysłówka z Bydgoszczy). Grand Prix uzyskały także: toruński kościół pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II wzniesiony przez fundację Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka, apartamenty „Przystań Wiślana” (również w grodzie Kopernika) i nowoczesna komenda żnińskiej straży pożarnej.

PRZECZYTAJ: Dworzec Bydgoszcz Główna z prestiżowym wyróżnieniem!

W kategoriach wnętrzarskich zwycięzcami zostali: hotel i spa Evita w Osiu (obiekty hotelowo-gastronomiczne) oraz Muzeum Przyrodniczo-Łowiecki w Kcyni (modernizacja w budynkach użyteczności publicznej).

Dla zgromadzonych gości zaśpiewał baryton Aleksander Kamedulski wywodzący się z Nieszawy. W uroczystościach wzięli udział, oprócz przedsiębiorców, wicewojewoda Józef Ramlau, wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak, posłowie – Piotr Król i Paweł Skutecki orz wiceprzewodniczący bydgoskiej rady miasta – Jan Szopiński i Lech Zagłoba-Zygler.

Powiązane treści