Bydgoszcz
21C
Opady
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 21 • L 21
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaZnamy nazwiska kandydatów na prorektorów UKW. Kogo wskazał rektor-elekt?
Jacek Woźny UKW
31.03.2016 | 16:02

Znamy nazwiska kandydatów na prorektorów UKW. Kogo wskazał rektor-elekt?

Na zdjęciu: Prof. Jacek Woźny odbiera gratulacje po wyborze na nowego rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Fot. Leszek Grabowski

Czterech naukowców będzie ubiegało się w przyszłym tygodniu o fotele prorektorów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Prof. Jacek Woźny, wybrany w środę na nowego sternika uczelni, wcześniej niż zapowiadał wskazał nazwiska najbliższych współpracowników.

Na środowej konferencji prasowej zwołanej bezpośrednio po wyborze prof. Woźny zaznaczał, że nazwiska kandydatów na prorektorów poznamy dopiero w poniedziałek. Jednak już w czwartkowe popołudnie uniwersytet ogłosił, kto najprawdopodobniej znajdzie się w jego kierownictwie od 1 września (dzień po wygaśnięciu kadencji obecnego rektora prof. Janusza Ostoi-Zagórskiego).

Zgodnie z zapowiedziami, uczelnia ma mieć czterech prorektorów. Novum jest stanowisko prorektora ds. finansów i organizacji, do którego pretenduje dr hab. Zbigniew Bukowski z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych. Prorektorem odpowiedzialnym za sprawy naukowe ma zostać prof. Jarosław Burczyk z Wydziału Nauk Przyrodniczych, rozwojem i współpracą ma z kolei zajmować się dr hab. Marek Macko reprezentujący Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki. Kwartet kandydatów uzupełnił dr hab. Benedykt Odya z Wydziału Edukacji Muzycznej, który ma pełnić funkcję prorektora ds. studenckich i jakości kształcenia.

Wybory prorektorów zaplanowano na piątek, 8 kwietnia. Początek głosowania o godzinie dwunastej w Auli Atrium na terenie kampusu UKW przy ulicy Chodkiewicza.

Powiązane treści