Bydgoszcz
23C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 25 • L 20
28C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
19C
Nd
22C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZnamy wyniki bydgoskiego lotniska za listopad. Coraz bliżej przebicia historycznej granicy
lotnisko Bydgoszcz
06.12.2018 | 14:34

Znamy wyniki bydgoskiego lotniska za listopad. Coraz bliżej przebicia historycznej granicy

Na zdjęciu: Port Lotniczy Bydgoszcz.

Fot. ED

Bydgoskie lotnisko zbliża się do przebicia bariery 400 tysięcy pasażerów rocznie. 6 grudnia port ogłosił wyniki za listopad.

Jak podał PLB, miesiąc zamknął się wynikiem 30 606 odprawionych pasażerów, co przekłada się na 18,8% wzrostu w stosunku do listopada 2017 roku. Wykonane zostały 542 operacje lotnicze – to 16,8% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Lotnisko w najbliższych tygodniach po raz pierwszy w swojej historii odprawi 400-tysięcznego pasażera w ciągu roku.


CZYTAJ WIĘCEJ O NOWYM POŁĄCZENIU LOTNICZYM BYDGOSZCZ – KIJÓW


Rosnąca liczba pasażerów korzystających z naszego lotniska jest wyraźnie zauważalna, dlatego najbliższy okres musimy niewątpliwie poświęcić na uruchomienie inwestycji związanych z obsługą podróżnych – mówi Tomasz Moraczewski, prezes bydgoskiego lotniska. – Konieczne jest zwiększenie przepustowości terminala, podniesienie bezpieczeństwa i standardu odprawy i oczekiwania na lot. Wykorzystamy do maksimum powierzchnię w obrębie obecnego terminala i przeznaczymy ją dla pasażerów – stwierdził prezes.

Jak informuje rzecznik PLB Daniel Mackiewicz, dzięki wcześniejszym etapom przebudowy, jak i planowanemu przeniesieniu części pracowników Straży Granicznej, którzy nie obsługują przejścia granicznego, powierzchnia przeznaczona dla pasażerów zostanie powiększona. I to zarówno w części ogólnodostępnej, jak i w hali odlotów. Zmiany mają poprawić warunki funkcjonowania strefy handlowej i gastronomicznej lotniska. Na rok 2019 planowana jest również gruntowna modernizacja parkingów lotniskowych, obejmująca między innymi wprowadzenie nowoczesnych, inteligentnych aplikacji rezerwacyjnych, rozwiązań mobilnych, a także podział na strefy wraz z uruchomieniem bezpłatnej strefy kiss & fly.


Powiązane treści