Bydgoszcz
18C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 19 • L 16
20C
Czw
22C
Pt
16C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZnany seksuolog będzie zeznawał w procesie po zbrodni w regionie
Maciej K., Sławomir G. - proces po morderstwie na jeziorze Wiecanowskim_ SF
04.01.2019 | 12:03

Znany seksuolog będzie zeznawał w procesie po zbrodni w regionie

Decyzję o dodatkowym przesłuchaniu biegłego podjął bydgoski sąd.

Na zdjęciu: Maciej K. i Sławomir G. wzajemnie obciążają się winą o zbrodnię, do której doszło przed dwoma laty.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

31 stycznia odbędzie się przesłuchanie biegłego seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza w bydgoskim Sądzie Okręgowym.

Prof. Lew-Starowicz będzie zeznawał za pośrednictwem wideo konferencji podczas kolejnej rozprawy. To właśnie on jest autorem uzupełniającej opinii dotyczącej zaburzeń jednego z oskarżonych – Sławomira G. (na ławie oskarżonych zasiada w tej sprawie również Maciej K.) Prowadzący rozprawę sędziowie Marek Kryś i Andrzej Rumiński zapowiedzieli, że zeznania będą składane z wyłączoną jawnością. – Opinia nie może się składać z samych wniosków, a taka jest ta uzupełniająca – argumentowała obrona oskarżonych. I to właśnie na ich wniosek odbędzie się przesłuchanie seksuologa. Warto nadmienić, że w przeszłości Sławomir G. był już skazywany za zgwałcenie osoby nieletniej.

Podczas piątkowej rozprawy, zeznawać miała była żona oskarżonego. Kobieta stawiła się w sądzie, ale przed rozpoczęciem posiedzenia zapowiedziała, że skorzysta z prawa do odmowy składania wyjaśnień. O jej przesłuchanie wnioskował na wcześniejszym terminie Sławomir G. Ponadto, sąd otrzymał już niezbędne dane od operatora telefonii komórkowej w sprawie ewentualnej lokalizacji i danych logowania się telefonów komórkowych oskarżonych mężczyzn.

Sędziowie zwrócą się z wnioskiem do gdańskiego Sądu Apelacyjnego w sprawie przedłużenia stosowania dalszego tymczasowego aresztu wobec obu mężczyzn. Bydgoski sąd ten wniosek argumentuje faktem, że K. i G. grozi surowa kara. Mężczyźni przebywają w areszcie już od prawie trzech lat.

Przypomnijmy: Maciej K. i Sławomir G. są oskarżeni o zabójstwo dwóch dziewczyn: 15- i 23-latki nad jeziorem Wiecanowskim, a do tej tragedii doszło przed dwoma laty. Obaj mężczyźni wzajemnie obciążają się winą za to zdarzenie.


Powiązane treści