Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -4 • L -4
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZnęcał się nad kotem. Grozi mu do 2 lat więzienia
cat-723031_1280
30.07.2016 | 10:51

Znęcał się nad kotem. Grozi mu do 2 lat więzienia

Podejrzewany 43-latek odpowie przed sądem za swoje postępowanie.

Na zdjęciu: Znalezione zwierzę było w ciężkim stanie, lecz powoli dochodzi do siebie.

Fot. wolny dostęp

„Kot śmierdział, więc postanowiłem go wykąpać w misce” – takimi słowami tłumaczył się 43-latek, który jest podejrzewany o znęcanie się nad kotem. W momencie zatrzymania, mężczyzna był pijany.

Przedwczoraj (28.07) ok. godz. 18:00 dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał zgłoszenie dotyczące interwencji domowej. Chodziło o nietrzeźwego mężczyznę przebywającego w jednym z mieszkań przy ul. Orlej. Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze. Zobaczyli oni, że mieszkanie jest zaniedbane a na ziemi leżą porozrzucane puste butelki po piwie i rozbite szkło. Jednak nie było to jedyna rzecz, którą dostrzegli.

Podczas rozmowy z pijanym 43-latkiem mundurowi zauważyli malutkiego kota leżącego między meblami. Zwierzę było zaniedbane, mokre, wygłodzone i nie mogło poruszać się o własnych siłach. Funkcjonariusze wezwali na miejsce straż miejską, która zaopiekowała się zwierzęciem. Kotek został przewieziony do kliniki weterynarii, gdzie został na obserwację. Zwierzę udało się ocalić.

Pijany mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. W jego organizmie wykryto ponad 2,5 promila alkoholu. 43-latek usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do 2 lat. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Powiązane treści