Bydgoszcz
-8C
78% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -8 • L -8
-10C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZniszczyli przystanek i witrynę sklepową. Chuligani z Kapuścisk zatrzymani
przystanek_baczynskiego
05.05.2016 | 11:57

Zniszczyli przystanek i witrynę sklepową. Chuligani z Kapuścisk zatrzymani

Grupa młodych mężczyzn odpowie przed sądem za dewastację mienia.

Na zdjęciu: Sprawcy wybili szyby na przystanku tramwajowym na osiedlu Kapuściska.

Fot. Stanisław Gazda

Uszkodzona witryna sklepowa oraz zniszczona wiata przystankowa – taki jest efekt działania wandali w rejonie skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego oraz Baczyńskiego. Całą trójkę kilkadziesiąt minut po zajściach zatrzymali policjanci z komisariatu na Wyżynach.

Do dyżurnego zgłoszenie o niszczeniu mienia na Kapuściskach dotarło we wtorek około godziny 21:30. Wysłany na miejsce patrol zauważył grupę młodych osób, które wsiadały do autobusu komunikacji miejskiej. Mundurowym udało się potwierdzić, że to te osoby stoją za zniszczeniem wiaty przystanku tramwajowego oraz szyby w jednym z pobliskich sklepów.

W autobusie – przy współpracy z drugim patrolem – funkcjonariusze zatrzymali pięć osób. Cała grupa została przewieziona na komisariat. Wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Śledczy z bydgoskich Wyżyn ustalili, że za zniszczeniami stoi trzech mężczyzn w wieku 18, 19 oraz 20 lat. Dwie pozostałe osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków. Młodym wandalom postawiono zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści