Bydgoszcz
26C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 26 • L 26
18C
Wt
22C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZnowu będzie głośno na Wyżynach i Wzgórzu Wolności. Budowa wiaduktu trwa [WIDEO]
wojska_polskiego_wiadukt_mb
22.09.2016 | 17:11

Znowu będzie głośno na Wyżynach i Wzgórzu Wolności. Budowa wiaduktu trwa [WIDEO]

Drogowcy zapowiedzieli kolejne nocne prace na górnym tarasie miasta.

Na zdjęciu: Przebudowa wiaduktu na ul. Wojska Polskiego ma potrwać do końca roku.

Fot. Marcin Bratoszewski

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy pogranicza Wyżyn oraz Wzgórza Wolności skarżyli się na hałas dochodzący w godzinach wieczornych i nocnych z placu budowy nowego wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego. W przyszłym tygodniu muszą przygotować się na kolejną trudną noc.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Drogowcy przepraszają za hałas. „Mamy napięty harmonogram prac”

Jak informują drogowcy, na początku przyszłego tygodnia na teren prac ma dotrzeć transport stalowych elementów konstrukcji wiaduktu. Jego rozładunek wykonawca przewidział na późne godziny wieczorne i nocne z poniedziałku na wtorek (z 26 na 27 września). – Podczas prac związanych z wyładunkiem konstrukcji może występować hałas, za który mieszkańców okolicznych budynków przepraszamy – mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Krzysztof Kosiedowski.

Wcześniejsze niedogodności związane były z palowaniem wzmacniającym konstrukcję powstającego wiaduktu. Przedstawiciele zarządu dróg tłumaczyli, że konieczność prowadzenia prac w nocy związana jest z krótkim terminem realizacji inwestycji. Wykonawca ma ją wykonać do końca bieżącego roku.

Film obrazujący hałas, z którym zmagali się kilka dni temu mieszkańcy Wyżyn i Wzgórza Wolności, przesłała do nas pani Marlena. „Na filmie jest godzina 23:40, ale takie „atrakcje” są o 2 w nocy, o 4 nad ranem. Rozumiem, że prace trzeba wykonać, ale bez przesady – nie taki hałas przez całą noc” – napisała w e-mailu do naszej redakcji.

Powiązane treści