Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -4 • L -4
-11C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaZobacz, jak pracuje bydgoska spalarnia
DSC_0658

Zobacz, jak pracuje bydgoska spalarnia (19.03)

19 marca odbędą się drzwi otwarte bydgoskiej ekoelektrociepłowni.

Na zdjęciu: Spalarnia działa już ponad 3 miesiące.

Fot. Sebastian Torzewski

Już 19 marca każda chętna osoba będzie mogła zwiedzić bydgoską spalarnię, która została uroczyście otwarta w listopadzie ubiegłego roku. Drzwi otwarte organizuje gospodarz, czyli ProNatura.

Spalarnia, znajdującą się przy ul. Ernsta Petersona 22 w Bydgoszczy (teren Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego), będzie czynna dla gości w godz. 10:00 – 14:00. Przybyłe osoby zostaną podzielone na grupy i pod opieką przewodnika wejdą na teren ZTPOK i poznają najważniejsze elementy instalacji. Uczestnicy zobaczą m.in. centralną dyspozytornię, pomieszczenia techniczne oraz tzw. bunkier na odpady. Na gości również będą czekać różne atrakcje. Bezpłatne zwiedzanie potrwa ok. 1 godziny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

To wydarzenie będzie zwieńczeniem akcji „Misja śmieć”. Jest to konkurs dla przedszkolaków, w ramach którego dzieci tworzą plakaty zainspirowane hasłem „Moja Czysta Bydgoszcz”. Prace można przesyłać do 14 marca na adres ul. Gdańska 27, 85-005 Bydgoszcz z dopiskiem „Czysta Bydgoszcz”. Można również osobiście zanosić plakatu pod wskazany wyżej adres. Każda praca powinna zawierać imię i nazwisko autora, wiek oraz numer telefonu do rodzica lub opiekuna. Wszystkie przesłane plakaty będą wywieszone w spalarni podczas drzwi otwartych, a autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody rzeczowe t.j. m.in. zgniatarka do butelek, rodzinna wejściówka do Family Parku, upominki ProNatury i ratusza.

Powiązane treści