Bydgoszcz
0C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŻołnierze z całego świata szkolili się w Bydgoszczy
IMG_1885_small
29.07.2016 | 19:09

Żołnierze z całego świata szkolili się w Bydgoszczy

Szkolenie odbyło się w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: W spotkaniu uczestniczyło 500 osób.

Fot. materiały prasowe

Już niedługo kolejni żołnierze udadzą się na misję do Afganistanu. Przed swoim wyjazdem ukończyli wiele szkoleń, a największe z nich odbyło się w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) w Bydgoszczy.

Ćwiczenie Resolute Support 16-3 odbyło się w dniach 19-28 lipca. Udział w spotkaniu wzięło prawie 500 żołnierzy, spośród których połowa uda się wkrótce do Afganistanu. W bydgoskim ośrodku pojawili się przedstawiciele około 30 państw, zarówno NATO jak i krajów partnerskich. Było to największe szkolenie przed wyjazdem na misję.

Ćwiczenie składało się z trzech głównych faz:

  1. Szkolenia teoretycznego wprowadzającego uczestników w kluczowe aspekty misji oraz środowisko operacyjne, i skupiającego się na poszczególnych stanowiskach, rolach, funkcjach i obowiązkach;
  2. Szkolenia Sztabu Bojowego mającego na celu wyjaśnienie poszczególnych zadań w sekcjach i działach, a także interakcji pomiędzy działami; prezentację rytmu bojowego i wyjaśnienie na czym będzie polegało zaangażowanie poszczególnych sekcji
  3. kompleksowego Ćwiczenia Próbnego Misji opartego na scenariuszu, w którym żołnierze praktycznie stosowali nabytą wiedzę teoretyczną.

Szkolenie podsumowały ważne osoby w strukturze NATO wśród, których byli: generał brygady László Szabó, dyrektor ćwiczenia oraz generał broni  Erich Pfeffer, dowódca Dowództwa Operacyjnego Sił Połączonych Bundeswehry i generał dywizji Wilhelm Grün, dowódca JFTC.

Zobacz też: Niemiecki generał pokieruje bydgoskim centrum szkoleniowym NATO

W ostatnich dniach mogliście zobaczyć jak będą wyglądały wasze przyszłe zadania w Afganistanie. Przygotowano to w jak najbardziej realistyczny możliwy sposób – powiedział generał Pfeffer. – Jestem przekonany, że jesteście dobrze przygotowani i szybko odnajdziecie się w nowej rzeczywistości po wylądowaniu w Mazar-e-Sharif – dodał.

Żołnierze, którzy ukończyli szkolenie, wyjadą do Afganistanu w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

Powiązane treści