Bydgoszcz
27C
Słonecznie
34% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSW
H 27 • L 27
23C
Pon
25C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleZostała okradziona podczas wizyty w sanatorium. Swój sprzęt znalazła w sieci
komputer_internet_student
07.02.2017 | 10:43

Została okradziona podczas wizyty w sanatorium. Swój sprzęt znalazła w sieci

Wartość skradzionego mienia została wyceniona na 8 tys. zł.

Na zdjęciu: Przeglądanie stron internetowych okazało się bardzo użyteczne.

Fot. wolny dostęp

Pod koniec stycznia w jednym z inowrocławskich sanatoriów doszło do kradzieży. Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec Ciechocinka. Nie zrobił tego po raz pierwszy. 

Lokatorka jednego z pokojów zauważyła, że w pomieszczeniu nie mam jej biżuterii, zestawu komputerowego i plecaka. Wartość skradzionego mienia wyceniła na kwotę 8 tysięcy złotych. O kradzieży poinformowała została policja, która rozpoczęła postępowanie karne.

Rozwikłanie sprawy ułatwiła wskazówka przekazana przez poszkodowaną. Kobieta w internecie natrafiła na sprzęt przypominający jej. Według zgromadzonych przez nią informacji, znajdował się on w jednym z lombardów w Ciechocinku. – Powiadomiła o tym fakcie policjantów, którzy dotarli do tegoż lombardu i na podstawie tam znajdującej się dokumentacji ustalili osobę, która sprzęt zastawiła – informuje oficer prasowy KPP w Inowrocławiu, asp. szt. Izabella Drobniecka.

Tym tropem namierzony został 40-letni mieszkaniec Ciechocinka. Okazało się, że mężczyzna popełnił jeszcze jedno przestępstwo. – Po dotarciu do podejrzewanego mężczyzny, mundurowi zebrali dowody na to, że dokonał on nie tylko tej kradzieży, ale też okradł pokój w innym inowrocławskim sanatorium. Usłyszał on zatem dwa zarzuty dotyczące kradzieży oraz zarzut niekorzystnego rozporządzania mieniem, bo zestaw komputerowy w lombardzie przedstawił jako swoją własność – mówi asp. szt. Drobniecka.

Mężczyzna został objęty policyjnym nadzorem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści