Bydgoszcz
19C
Opady
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 19 • L 19
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaZostań dyrektorem Galerii Miejskiej bwa
Galeria Miejska - LG (2)
01.02.2016 | 16:26

Zostań dyrektorem Galerii Miejskiej bwa

Na zdjęciu: Budynek Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy mieści się przy ulicy Gdańskiej 20

Fot. Leszek Grabowski

Do 27 kwietnia 2016 roku można zgłaszać kandydatury na stanowisko dyrektora Galerii Miejskiej bwa. Konkurs ogłosił Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. 

Osoby zainteresowane przejęciem tej funkcji muszą posiadać wykształcenie wyższe magisterskie z co najmniej jednej dziedziny spośród takich jak: sztuki plastyczne, historia sztuki, kulturoznawstwo, organizacja i zarządzanie w kulturze. Ponadto muszą także posiadać dokument potwierdzający minimum 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym związanym z działalnością kulturalną albo co najmniej 3-letnie doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu projektów dotyczących działalności wystawienniczej i kuratorskiej. Wśród wymaganych dokumentów znajduje się również zaświadczenie o niekaralności oraz o dobrym stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie pracy na stanowisku kierowniczym.

Nowy dyrektor zostanie powołany na okres trzech lat. Kandydaci muszą przedstawić autorską koncepcje programowo-organizacyjną Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy, która mogłaby zostać zrealizowania w trakcie trwania kadencji. Wybrana osoba przejmie funkcję, którą przez prawie 14 lat pełnił Wacław Kuczma. Swoje miejsce pracy zmienił on w styczniu 2016 roku, kiedy został dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Oferty należy składać osobiście w Biurze Kultury Bydgoskiej, które mieści się w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 14A. Wymagane dokumenty można również przesłać za pośrednictwem poczty.

Dodatkowe informacje o konkursie oraz o tym, którzy kandydaci będą dodatkowo preferowani znajdują się na stronie głównej Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Powiązane treści