Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 8km/h SSE
H 4 • L 4
-0C
Pt
-5C
Sob
-6C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowcy Polonii wyjechali na tor. „Brakowało nam tych jazd” [ZDJĘCIA]
Pierwszy trening Polonii Bydgoszcz_SG (32)
10.04.2018 | 20:52

Żużlowcy Polonii wyjechali na tor. „Brakowało nam tych jazd” [ZDJĘCIA]

Bydgoscy żużlowcy we wtorek po raz pierwszy w tym roku wyjechali na tor.

Na zdjęciu: Jednym z zawodników, który we wtorek wyjechał na tor, był kapitan Polonii Oskar Ajtner-Gollob.

Fot. Stanisław Gazda

Po raz pierwszy w tym roku żużlowcy bydgoskiej Polonii wyjechali na tor. Podczas wtorkowych zajęć, z nawierzchnią zapoznało się sześciu zawodników.

Nim zajęcia się rozpoczęły, dokonano wymiany sześciu elementów dmuchanej bandy, które były uszkodzone. Prace nadzorował osobiście Tony Briggs. Na torze próbne okrążenia pokonywali Oskar Ajtner-Gollob, Damian Adamczak, Tomasz Orwat, Mateusz Jagła oraz zagraniczni zawodnicy: Danił Kołodinski i Iwan Bolszakow. To nie koniec, bo kolejne treningi mają odbywać się do końca tygodnia.

– Tor był dobrze przygotowany do zajęć, był dość twardy. Na lidze może być bardziej przyczepny – przyznał Ajtner-Gollob, który w tym sezonie będzie pełnił funkcję kapitana Polonii. – Głód jazdy jest, bo gdyby zima była w Polsce słoneczna, to byśmy jeździli cały czas – dodał. Jego zdaniem, każdy mecz w drugiej lidze będzie miał znaczenie. – Będę pomagał kolegom z drużyny, pomimo tego, że w składzie mamy zawodników zagranicznych, będę im podpowiadał – zaznaczył Oskar Ajtner-Gollob.

W końcu wyjechaliśmy na tor. Pierwszy raz tak późno wyjeżdżam, brakowało nam tych jazd – podkreślił Damian Adamczak.

Pierwszy ligowy pojedynek Polonia rozegra w niedzielę w Opolu (15:30). Prawdopodobnie w czwartek menedżer Jerzy Kanclerz ogłosi awizowany skład na to spotkanie.

Powiązane treści