Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 8 • L 8
8C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
1C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowe mistrzostwa Bydgoszczy znowu odwołane. Zawodnicy Polonii mają inne obowiązki
Pierwszy trening Polonii Bydgoszcz_SG (4)
25.04.2018 | 14:05

Żużlowe mistrzostwa Bydgoszczy znowu odwołane. Zawodnicy Polonii mają inne obowiązki

Indywidualnych Mistrzostw Bydgoszczy nie udało się rozegrać już po raz czwarty.

Na zdjęciu: Żużlowcy Polonii w niedzielę odjadą pierwszy w tym sezonie mecz na własnym torze.

Fot. Stanisław Gazda

6 października, 23 marca, 6 kwietnia i 27 kwietnia – to daty, w których działacze Polonii planowali przeprowadzić indywidualne mistrzostwa Bydgoszczy. Ani razu się nie udało.

Pierwsza edycji imprezy, która ma wyłonić czempiona miasta odbyła się na zakończenie sezonu 2016. Podobnie miało być dwanaście miesięcy później, ale wówczas na przeszkodzie stanęły niekorzystne warunki pogodowe. Podobnie było z podejściami zaplanowanymi na marzec i na pierwszy piątek kwietnia. Obecnie pogoda umożliwia przeprowadzenia zawodów, ale w środę klub oficjalnie potwierdził pogłoski, które pojawiały się od kilku dni – w najbliższy piątek zawody ponownie nie odbędą się.

– Aż sześciu Polonistów otrzymało od swoich federacji powołania na turnieje eliminacyjne indywidualnych mistrzostw Europy, dwóch kolejnych ma zaplanowane mecze ligowe w Wielkiej Brytanii i Niemczech, a jednego z naszych zawodników w planowanym dniu zawodów zatrzymają w ojczyźnie obowiązki zawodowe – mówi Andrzej Matkowski. Wobec tego, że to właśnie zawodnicy Polonii mieli niemal w całości stanowić listę startową zawodów, klub zdecydował się ponownie przełożyć imprezę.

Polonia nie rezygnuje z przeprowadzenia zawodów i obiecuje poinformować o nowym terminie, kiedy tylko zostanie on wyznaczony. Mimo odwołania turnieju kibice będą mogli w piątek zobaczyć żużlowców na stadionie przy ul. Sportowej. Poloniści będą na własnym torze trenować  przed niedzielnym meczem domowym z Investon PSŻ Poznań. Wejście na trybuny przez bramę do parku maszyn.  Godzina treningu nie została jeszcze podana.

Powiązane treści