Bydgoszcz
23C
Słonecznie
49% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 23 • L 23
19C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZwierzęta nie lubią Sylwestra
Zwierzęta nie lubią Sylwestra
31.12.2015 | 08:00

Zwierzęta nie lubią Sylwestra

Na zdjęciu: W Nowy Rok, o północy lepiej nie wychodzić na dwór z psami. Jeżeli już, to nie spuszczajmy ich w tym czasie ze smyczy.

Fot. Stanisław Gazda

Sylwester hucznie obchodzony przez ludzi nie jest dobrym czasem dla przerażonych hałasem petard i fajerwerków zwierząt – mówi Izabela Szolginia, dyrektor bydgoskiego schroniska dla zwierząt.

Zaopatrzmy psy (i wychodzące koty) w identyfikatory z numerem naszego telefonu, lub napiszmy ten numer wodoodpornym pisakiem na ich obroży. W ten sposób zwierzęta, gdyby się zagubiły, szybciej wrócą do właściciela – dodaje.

Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy i OTOZ ANIMALS, Oddział Kujawsko Pomorski apelują do właścicieli psów o zapewnienie im szczególnej opieki bezpośrednio przed i w czasie powitania nowego roku.

Sylwester hucznie obchodzony przez ludzi nie jest dobrym czasem dla przerażonych hałasem petard i fajerwerków zwierząt. – mówi Izabela Szolginia, dyrektor bydgoskiego schroniska dla zwierząt. Zachowajmy rozwagę i nie spuszczajmy w tym czasie naszych psów ze smyczy. Nie wypuszczajmy na dwór wychodzących zwykle kotów, bo mogą one nie wrócić do domu. W sylwestrowy wieczór postarajmy się zapewnić naszym podopiecznym spokojny kąt, a tym bardziej lękliwym zapewnijmy (przepisane wyłącznie przez lekarza weterynarii) środki uspokajające.

 Gdy znajdziemy zagubionego psa lub domowego kota pamiętajmy o zgłoszeniu tego faktu do Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, a gdy nie możemy zapewnić zwierzęciu tymczasowej opieki, zatelefonujmy do Straży Miejskiej.

Powiązane treści