H 2 • L 2
-2C
-4C
-5C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZwycięska seria przerwana. Koszykarze Astorii przegrali w Lesznie
I liga koszykarzy_ Enea Astoria Bydgoszcz-Biofarm Basket Poznań_ SF (15)
08.11.2018 | 09:41

Zwycięska seria przerwana. Koszykarze Astorii przegrali w Lesznie

To trzecia porażka bydgoskich koszykarzy w tym sezonie.

Na zdjęciu: Gracze Enea Astorii po raz trzeci w tym sezonie schodzili z parkietu jako pokonani.

Trzeciej porażki w tym sezonie I ligi doznali koszykarze Enea Astorii. Podopieczni Grzegorza Skiby ulegli na wyjeździe Jamalex Polonii 1912 Leszno.

To było najsłabsze spotkanie bydgoskiego zespołu jak dotąd w rozgrywkach I ligi. Tym bardziej go żal, bo Astoria przystępowała do starcia z Polonią po serii czterech kolejnych zwycięstw.

Bydgoski zespół stawiał w miarę wyrównany opór jedynie na początku pierwszej kwarty (2:2), a w pewnym momencie nawet prowadził czterema punktami (10:6), gdy zza linii 6,75 m trafił Grzegorz Kukiełka. Potem do głosu doszli gospodarze, którzy w końcówce odsłony wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Pierwszą kwartę wygrali 21:15, a im dalej w meczu, tym swoje prowadzenie znacząco powiększali. Dość powiedzieć, że w połowie drugiej kwarty było 37:23 dla Polonii.

Po przerwie, obraz gry się nie zmienił. W zespole z Leszna liderem był Kamil Chanas. Doświadczony rozgrywający (z przeszłością gry w ekstraklasie), zdobył 19 punktów i zanotował 5 asyst. W bydgoskiej drużynie dwucyfrowy dorobek punktowy zapisał na swoim koncie jedynie Michał Aleksandrowicz – 11 pkt.

Okazję do rehabilitacji, podopieczni Grzegorza Skiby będą mieli już w najbliższą niedzielę (11.11). W Artego Arenie podejmą wówczas Śląsk Wrocław (17:00).

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 7. KOLEJKA – 7.11.2018 R.
JAMALEX POLONIA 1912 LESZNO – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 72:58 (21:15, 19:10, 12:13, 20:20)

POLONIA: Chanas 19 (2×3, 5 as.), Kaczmarzyk 15 (3×3, 9 zb.), S. Sanny 11 (2×3, 6 zb.), Milczyński 6 (5 f.), M. Sanny 3 (8 as.) – Stawiak 8, Trubacz 5, Mroczek-Truskowski 5 (1×3, 5 zb.), Kutta, Nawrocki.

ENEA ASTORIA: Dłuski 9 (11 zb.), Śpica 8 (2×3, 6 str.), Kukiełka 6 (2×3), Nowakowski 6 (5 zb.), Szyttenholm 4 – Aleksandrowicz 11 (1×3, 5 zb.), Kondraciuk 8, Grod 6, Frąckiewicz, M. Estkowski.

Sędziowali: Marek Januszonek, Paweł Baran, Mateusz Dukiel.
Komisarz PZKosz.: Grzegorz Potęga.