71% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 12 • L 12
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZwycięski start sezonu. Koszykarze Astorii wygrali w Łowiczu
Astoria Bydgoszcz - Pogoń Prudnik, grod - ST (2)
30.09.2018 | 11:12

Zwycięski start sezonu. Koszykarze Astorii wygrali w Łowiczu

Już 6 października pierwszy mecz bydgoskiego zespołu przed własną publicznością.

Na zdjęciu: Mikołaj Grod (z piłką w ręku) był najskuteczniejszym koszykarzem Astorii w wyjazdowym meczu w Łowiczu.

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon I ligi. Podopieczni Grzegorza Skiby na inaugurację rozgrywek pokonali na wyjeździe beniaminka – Księżaka Syntex Łowicz.

Początek meczu był pomyślny dla gospodarzy, którzy w początkowej fazie spotkania prowadzili różnicą dziewięciu punktów (17:8). Taki stan rzeczy utrzymywał się do początku drugiej kwarty, gdzie bydgoszczanie zbliżyli się na dystans jednego punktu (21:22), gdy za trzy punkty trafił Marcin Nowakowski, a potem dwa razy z półdystansu trafili Kukiełka i Grod, dzięki czemu przewaga Astorii wynosiła trzy oczka (33:30).

Równie zacięte było drugie dwadzieścia minut, ale kluczowa dla losów spotkania była czwarta kwarta, w której od stanu 60:60 bydgoski zespół zdobył sześć punktów z rzędu. W końcówce meczu cenne punkty zdobyli jeszcze Kukiełka, Grod i Nowakowski, dzięki czemu bydgoszczanie wywieźli z Łowicza cenną wygraną.

Już w sobotę inauguracja sezonu ligowego w Artego Arenie. Podopieczni Grzegorza Skiby podejmą we własnej hali AZS AGH Kraków (17:00).

I LIGA KOSZYKARZY – SEZON 2018/2019 – FAZA ZASADNICZA – 1. KOLEJKA – 29.09.2018 R.
KSIĘŻAK SYNTEX ŁOWICZ – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 73:84 (20:14, 14:21, 20:16, 19:33)

KSIĘŻAK SYNTEX: Grzeliński 18 (2×3), Kobus 17 (1×3, 6 zb.), Motel 13 (1×3), Salamonik 7, Stopierzyński 4 – Dąbek 6, Nieporęcki 5, Włuczyński 2, Bojko 1.

ENEA ASTORIA: Grod 18 (7 zb.),  Nowakowski 13 (1×3, 5 as., 5 f.), Frąckiewicz 10 (6 zb.), Aleksandrowicz 2 (5 as.), Kondraciuk – Dłuski 16 (2×3), Kukiełka 11 (1×3, 7 zb.), Szyttenholm 10 (1×3), Fatz 3, Barszczyk 1.

Sędziowali: Jacek Litawa, Maciej Krupiński, Rafał Zuchowicz.