Bydgoszcz
1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L 1
-1C
Sob
-3C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
-4C
Sr
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaZwycięstwo bydgoskich chórzystów
chór_mck_bydgoszcz-m
26.11.2015 | 14:20

Zwycięstwo bydgoskich chórzystów

Chór Miejskiego Centrum Kultury świętuje kolejny sukces.

Na zdjęciu: Chór Miejskiego Centrum Kultury

Fot. Materiał prasowy MCK

W ubiegłą sobotę (21.11.2015) podczas IV Ogólnopolskiego Konkursu Chórów im. Św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim Chór Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zdobył I miejsce, pokonując tym samym 18 konkurentów z całego kraju.

„To niewątpliwie wielki sukces na koncie naszego chóru. Pełni optymizmu i werwy zabieramy się do dalszej pracy”- mówi dyrektorka chóru, Marta Ronek-Koślińska. Nie jest to jedyny sukces bydgoskich chórzystów. Na I Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere” w Gdańsku zdobyli drugie miejsce i Srebrny Dyplom. W tej chwili w chórze śpiewa 25 osób w wieku od 20 do 40 lat, również studentów i absolwentów. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na najbliższe występy chórów 11.12.2015 kiedy to odbędzie się uroczysty koncert poświęcony 115. rocznicy społecznego ruchu muzycznego na ziemiach bydgoskich.

Powiązane treści