Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŻycie przedmiotów po życiu, czyli Pchli Targ Bydgoszcz
BPT_1200x800
06.05.2016 | 08:00

Życie przedmiotów po życiu, czyli Pchli Targ Bydgoszcz

Na zdjęciu: logo imprezy

Fot. materiały organizatora

Przeszukaj szafy i pawlacze, zajrzyj do piwnicy i w inne zakamarki. Nie ma się czego wstydzić – używane przedmioty mogą jeszcze długo posłużyć innym! – zachęcają do udziału organizatorzy. Jeden z nich, Marcin Jankowski dodaje: -Wierzymy, że używane rzeczy są doskonałą alternatywą dla masowej nadprodukcji zarówno ubrań, jak i innych przedmiotów codziennego użytku. Pchli Targ to świetna okazja na odświeżenie szafy, czy znalezienie ciekawej książki, płyty, filmu.

Pchli Targ Bydgoszcz to inicjatywa skupiająca pasjonatów vintage, antykwariatów i lumpeksów. Oferowane przedmioty powinny być sprawne, ewentualnie opatrzone informacją o istniejących wadach, a w przypadku ubrań – czyste. Sprzedawać można prawie wszystko – z wyjątkiem zwierząt, przedmiotów z nielegalnego źródła lub kradzieży oraz rękodzieła. Wieszaki na ubrania trzeba mieć swoje, ale do dyspozycji są stoliki, tyle że ich ilość jest ograniczona.

Chcąc sprzedawać lub wymieniać się rzeczami należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej PTB. Udział w imprezie jest darmowy. Nie pobierana jest też prowizja od sprzedanych przedmiotów.

Do tej pory odbyły się cztery edycje Pchlego Targu Bydgoszcz. Pojawia się coraz więcej sugestii, by PTB był imprezą cykliczną, a wręcz regularną. Czy tak się stanie? Wszystko zależy od sprzedających i kupujących.

Najbliższym sprawdzianem popularności imprezy będzie Pchli Targ Bydgoszcz  zorganizowany 8 maja,  na ul. Gimnazjalnej od godz. 10.00-15.00.

Podobne wpisy

Powiązane treści