Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 1 • L 0
1C
Wt
2C
Sr
-0C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSport1 czerwca ratusz otworzy Orliki. Znamy szczegóły „odmrożenia” boisk
orlik_bydgoszcz_grzymały_siedleckiego_sg
29.05.2020 | 10:03

1 czerwca ratusz otworzy Orliki. Znamy szczegóły „odmrożenia” boisk

Na zdjęciu: Możliwość korzystania z przyszkolnych boisk dotyczy jedynie tych, które powstały w ramach programu budowy Orlików.

Fot. Stanisław Gazda

Od poniedziałku, 1 czerwca przyszkolne orliki będą otwarte dla mieszkańców. Urząd miasta przekazał dziś szczegóły ponownego uruchomienia boisk.

„Odmrożenie” przyszkolnych Orlików zakomunikował w środę prezydent Rafał Bruski. Podczas sesji rady miasta, zapytany przez radnego Pawła Bokieja o termin ponownego uruchomienia boisk podkreślił, że zostaną one otwarte od poniedziałku, 1 czerwca. W piątek urząd miasta podał szczegóły korzystania z obiektów sportowych.

Ważną informacją, przekazaną przez ratusz jest to, że 1 czerwca otwarte zostaną jedynie 23 Orliki – czyli boiska powstałe w ramach projektu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Pozostałe boiska szkolne pozostaną zamknięte.

LISTA OTWARTYCH BOISK

Szkoła Podstawowa nr 66 – Gen. A. Fieldorfa „Nila” 3
Zespół Szkół nr 18  – Hutnicza 89
Szkoła Podstawowa nr 28 – K. Baczyńskiego 1
Szkoła Podstawowa nr 38 – Węgierska 11
Szkoła Podstawowa nr 12 – Kcyńska 49
Szkoła Podstawowa nr 63 – S. Goszczyńskiego 3
VI Liceum Ogólnokształcące – S. Staszica 4
Szkoła Podstawowa nr 64 – Sardynkowa 7
Zespół Szkół Handlowych – Gajowa 94
Szkoła Podstawowa nr 37 – T. Kościuszki 37a
Szkoła Podstawowa nr 37 – Gdańska 122
Szkoła Podstawowa nr 7 – Śląska 7
III Liceum Ogólnokształcące – Nowogrodzka 3
Zespół Szkół nr 8 – Pijarów 4
Szkoła Podstawowa nr 65 – T. Golloba 7
Szkoła Podstawowa nr 67 – M. Kromera 11
Szkoła Podstawowa nr 34 – Opławiec 157
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 – Grabowa 4
Zespół Szkół nr 19 – A. Grzymały-Siedleckiego 11
Zespół Szkół i Placówek nr 1 – Stawowa 53
Szkoła Podstawowa nr 15 – Czerkaska 15
Zespół Szkół nr 16 – Koronowska 74
Zespół Szkół nr 5 – Piwnika-Ponurego 10 (otwarcie 3 czerwca)

Udostępnienie obiektów będzie możliwe wyłącznie dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (maksymalnie 14-osobowych – plus 2 pełnoletnich trenerów, czyli razem 16 osób). Jako obiekt rozumiane jest każde boisko osobno, wchodzące w skład kompleksu. Do czasu wygaszenia epidemii, nie będzie możliwości organizowania na obiekcie zawodów/turniejów oraz innych przedsięwzięć o podobnym charakterze.

Na każdym orliku będzie można dokonać rezerwacji. Jej czas to 60 minut, po czym następuje 15 minutowy bufor czasowy między zakończeniem zajęć, a korzystaniem z boiska przez kolejnych użytkowników. Przerwa zostanie wykorzystana na dezynfekcję przedmiotów, z którymi bezpośredni kontakt mieli użytkownicy boiska. Na każdym Orliku będzie obowiązywał regulamin i procedury przygotowane przez gospodarza obiektu, opracowane w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

Do odwołania obowiązuje – ze względu na konieczność ograniczenia liczby osób przebywających w tym samym czasie na obiekcie – zakaz przebywania rodziców dzieci korzystających z boiska. Zalecane jest korzystanie przez użytkowników z własnego sprzętu sportowego. Na Orlikach nie będzie możliwości korzystania z szatni – konieczne jest przyjście na obiekt w stroju sportowym. Nie będzie też możliwości skorzystania z węzła sanitarnego, dostępne będzie wyłącznie WC.

Z uwagi na obowiązujący stan pandemii COVID – 19, organizacja zajęć na obiekcie, uwzględniać będzie wszelkie zalecenia i instrukcje wydawane przez uprawnione w tym zakresie organy, w szczególności Radę Ministrów, Ministra Zdrowia, Ministra Sportu oraz Głównego Inspektora Sanitarnego – podkreśla urząd miasta.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Uzytkownik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Uzytkownik
Gość
Uzytkownik

Kilka lat temu istniała możliwość rezerwacji obiektów Orlik przez stronę www (nasz orlik czy jakoś tak). Nigdzie nie mogę znaleźć stron z rezerwacjiami… Czy to oznacza, że robiliśmy krok wstecz i teraz znowu można to zrobić wyłączne telefonicznie i bez możliwości zapoznania się z grafikiem dostępności obiektów?

Powiązane treści