Bydgoszcz
15C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 17 • L 12
22C
Sr
17C
Czw
19C
Pt
13C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSport1 czerwca ratusz otworzy Orliki. Znamy szczegóły „odmrożenia” boisk
29.05.2020 | 10:03

1 czerwca ratusz otworzy Orliki. Znamy szczegóły „odmrożenia” boisk

Na zdjęciu: Możliwość korzystania z przyszkolnych boisk dotyczy jedynie tych, które powstały w ramach programu budowy Orlików.

Fot. Stanisław Gazda

Od poniedziałku, 1 czerwca przyszkolne orliki będą otwarte dla mieszkańców. Urząd miasta przekazał dziś szczegóły ponownego uruchomienia boisk.

„Odmrożenie” przyszkolnych Orlików zakomunikował w środę prezydent Rafał Bruski. Podczas sesji rady miasta, zapytany przez radnego Pawła Bokieja o termin ponownego uruchomienia boisk podkreślił, że zostaną one otwarte od poniedziałku, 1 czerwca. W piątek urząd miasta podał szczegóły korzystania z obiektów sportowych.

Ważną informacją, przekazaną przez ratusz jest to, że 1 czerwca otwarte zostaną jedynie 23 Orliki – czyli boiska powstałe w ramach projektu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Pozostałe boiska szkolne pozostaną zamknięte.

LISTA OTWARTYCH BOISK

Szkoła Podstawowa nr 66 – Gen. A. Fieldorfa „Nila” 3
Zespół Szkół nr 18  – Hutnicza 89
Szkoła Podstawowa nr 28 – K. Baczyńskiego 1
Szkoła Podstawowa nr 38 – Węgierska 11
Szkoła Podstawowa nr 12 – Kcyńska 49
Szkoła Podstawowa nr 63 – S. Goszczyńskiego 3
VI Liceum Ogólnokształcące – S. Staszica 4
Szkoła Podstawowa nr 64 – Sardynkowa 7
Zespół Szkół Handlowych – Gajowa 94
Szkoła Podstawowa nr 37 – T. Kościuszki 37a
Szkoła Podstawowa nr 37 – Gdańska 122
Szkoła Podstawowa nr 7 – Śląska 7
III Liceum Ogólnokształcące – Nowogrodzka 3
Zespół Szkół nr 8 – Pijarów 4
Szkoła Podstawowa nr 65 – T. Golloba 7
Szkoła Podstawowa nr 67 – M. Kromera 11
Szkoła Podstawowa nr 34 – Opławiec 157
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 – Grabowa 4
Zespół Szkół nr 19 – A. Grzymały-Siedleckiego 11
Zespół Szkół i Placówek nr 1 – Stawowa 53
Szkoła Podstawowa nr 15 – Czerkaska 15
Zespół Szkół nr 16 – Koronowska 74
Zespół Szkół nr 5 – Piwnika-Ponurego 10 (otwarcie 3 czerwca)

Udostępnienie obiektów będzie możliwe wyłącznie dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (maksymalnie 14-osobowych – plus 2 pełnoletnich trenerów, czyli razem 16 osób). Jako obiekt rozumiane jest każde boisko osobno, wchodzące w skład kompleksu. Do czasu wygaszenia epidemii, nie będzie możliwości organizowania na obiekcie zawodów/turniejów oraz innych przedsięwzięć o podobnym charakterze.

Na każdym orliku będzie można dokonać rezerwacji. Jej czas to 60 minut, po czym następuje 15 minutowy bufor czasowy między zakończeniem zajęć, a korzystaniem z boiska przez kolejnych użytkowników. Przerwa zostanie wykorzystana na dezynfekcję przedmiotów, z którymi bezpośredni kontakt mieli użytkownicy boiska. Na każdym Orliku będzie obowiązywał regulamin i procedury przygotowane przez gospodarza obiektu, opracowane w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

Do odwołania obowiązuje – ze względu na konieczność ograniczenia liczby osób przebywających w tym samym czasie na obiekcie – zakaz przebywania rodziców dzieci korzystających z boiska. Zalecane jest korzystanie przez użytkowników z własnego sprzętu sportowego. Na Orlikach nie będzie możliwości korzystania z szatni – konieczne jest przyjście na obiekt w stroju sportowym. Nie będzie też możliwości skorzystania z węzła sanitarnego, dostępne będzie wyłącznie WC.

Z uwagi na obowiązujący stan pandemii COVID – 19, organizacja zajęć na obiekcie, uwzględniać będzie wszelkie zalecenia i instrukcje wydawane przez uprawnione w tym zakresie organy, w szczególności Radę Ministrów, Ministra Zdrowia, Ministra Sportu oraz Głównego Inspektora Sanitarnego – podkreśla urząd miasta.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Uzytkownik
Uzytkownik
11 miesięcy temu

Kilka lat temu istniała możliwość rezerwacji obiektów Orlik przez stronę www (nasz orlik czy jakoś tak). Nigdzie nie mogę znaleźć stron z rezerwacjiami… Czy to oznacza, że robiliśmy krok wstecz i teraz znowu można to zrobić wyłączne telefonicznie i bez możliwości zapoznania się z grafikiem dostępności obiektów?

Powiązane treści