Bydgoszcz
11C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 12 • L 11
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI1 maja – pierwszy dzień międzynarodowej matury dla dziesięciorga uczniów ISOB [ZDJĘCIA]
DSC_0076 (Copy)
28.04.2017 | 20:38

1 maja – pierwszy dzień międzynarodowej matury dla dziesięciorga uczniów ISOB [ZDJĘCIA]

Jeżeli ktoś uważa, że polska matura jest trudna, niech spróbuje swoich sił w maturze międzynarodowej...

Na zdjęciu: Już za trzy dni matura!

Fot. Stanisław Gazda

Choć dziś są pełni obaw o przyszłość, to wiem, że po ukończeniu tej szkoły, potrafią stawić czoła czekającym ich życiowym wyzwaniom – taką opinię o uczniach kończących naukę w International School of Bydgoszcz wyraził rodzic jednego z nich. Dziesięcioro nastolatków już 1 maja przystąpi do pierwszego w historii Międzynarodowej Szkoły w Bydgoszczy egzaminu maturalnego.

Dziewczęta i chłopcy, dzieci oficerów NATO pełniących służbę w Bydgoszczy, pochodzący z Niemiec, Słowenii, Danii, Norwegii, USA, Hiszpanii, Grecji – mierzyć się będą z pytaniami egzaminacyjnymi międzynarodowej matury do 19 maja. Pytania – zdaniem Imisławy Górskiej, dyrektorki ISOB, są dosyć trudne, ponieważ obejmują sześć przedmiotów: trzy w stopniu rozszerzonym i trzy standardowym.

Dzisiejszemu spotkaniu uczniów i ich rodziców z nauczycielami i dyrekcją szkoły, zorganizowanemu w restauracji „Ogniem i Mieczem” towarzyszyły nie tylko toasty i życzenia powodzenia na maturze, ale także rozmowy o przyszłości tych młodych ludzi oraz o zmianach czekających szkołę. Dla wielu obecnych na spotkaniu osób, było ono również pożegnaniem z Polską.

Prace maturalne dziesiątki pierwszych maturzystów Międzynarodowej Szkoły w Bydgoszczy trafią do Genewy skąd przesłane zostaną do różnych państw, gdzie podlegać będą ocenie. Sama matura międzynarodowa znacznie różni się od tej zdawanej przez polskich uczniów. Jest więcej przedmiotów, wśród nich obowiązkowa matematyka. Są też komponenty, których nie ma w ramach polskiej matury, jak na przykład teoria wiedzy, czy sprawy dotyczące wolontariatu.

W imieniu  rodziców G12 i rady rodziców ISOB, chciałbym wyrazić podziękowanie nauczycielom za wsparcie, pracę i poświęcenie w ciągu ostatnich lat. Dodatkowo chciałbym podziękować  rektorowi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, oraz dyrekcji ISOB, bez których wsparcia, szczególnie w ostatnich miesiącach trudnej infrastrukturalnej  sytuacji szkoły, nauka na profesjonalnym poziomie byłaby znacznie trudniejsza.

Dziś jest już prawie wszystko gotowe do egzaminu. Wierzę, że będzie on równoznaczny z sukcesem dla każdego z was. Wierzymy  i ufamy w wasze umiejętności, którymi wykażecie się podczas egzaminów – tak że bez przeszkód przebrniecie przez ten ostatni etap waszej edukacji. Życzymy wam jak najwspanialszej przyszłej kariery i wszystkiego najlepszego w waszym prywatnym życiu – powiedział wznosząc toast szampanem jeden z rodziców.


Powiązane treści