Bydgoszcz
22C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 22 • L 22
20C
Pon
22C
Wt
17C
Sr
20C
Czw
21C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI10 tys. zł trafiło do Bydgoszczy. Za proekologiczne zachowania mieszkańców
containers-377030_1280
13.10.2016 | 09:10

10 tys. zł trafiło do Bydgoszczy. Za proekologiczne zachowania mieszkańców

Bydgoszcz została doceniona w Konkursie o Puchar Recyklingu.

Na zdjęciu: Kolorowe pojemniki ułatwiają segregacje.

Fot. wolny dostęp

Zaangażowanie mieszkańców Bydgoszczy w selektywną zbiórkę odpadów zostało docenione.  Kapituła 17. edycji Konkursu o Puchar Recyklingu przyznała naszemu miastu aż trzy wyróżnienia oraz nagrodę pieniężną.

W konkursie organizowanym przez redakcję czasopisma „Przegląd komunalny”, oceniane są urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki i porozumienia międzygminne, sortownie, zakłady gospodarki komunalnej, RIPOK-i, szkoły, organizacje ekologiczne, parki narodowe i krajobrazowe, centra edukacji ekologicznej. Laureatami są te podmioty, które mogą pochwalić się najbardziej efektywnymi systemami selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a także realizacją działań na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Bydgoszcz wyróżniona została w trzech kategoriach konkursowych: Edukacja Recyklingowa, Szklana Statuetka oraz Zielony Kontakt. Oprócz tytułów, miasto otrzymało również nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł, ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Ta kwota ma być w całości przeznaczona na dalsze działanie proekologiczne i edukacyjne kierowane do mieszkańców. To właśnie dzięki zaangażowaniu mieszkańców w takie działania, Bydgoszcz osiąga wymagane cele w zakresie poziomów odzysku i recyklingu odpadów.


Powiązane treści