Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

10 tys. zł trafiło do Bydgoszczy. Za proekologiczne zachowania mieszkańców

Dodano: 13.10.2016 | 09:10

Bydgoszcz została doceniona w Konkursie o Puchar Recyklingu.

Na zdjęciu: Kolorowe pojemniki ułatwiają segregacje.

Fot. wolny dostęp

Zaangażowanie mieszkańców Bydgoszczy w selektywną zbiórkę odpadów zostało docenione.  Kapituła 17. edycji Konkursu o Puchar Recyklingu przyznała naszemu miastu aż trzy wyróżnienia oraz nagrodę pieniężną.

W konkursie organizowanym przez redakcję czasopisma „Przegląd komunalny”, oceniane są urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki i porozumienia międzygminne, sortownie, zakłady gospodarki komunalnej, RIPOK-i, szkoły, organizacje ekologiczne, parki narodowe i krajobrazowe, centra edukacji ekologicznej. Laureatami są te podmioty, które mogą pochwalić się najbardziej efektywnymi systemami selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a także realizacją działań na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Bydgoszcz wyróżniona została w trzech kategoriach konkursowych: Edukacja Recyklingowa, Szklana Statuetka oraz Zielony Kontakt. Oprócz tytułów, miasto otrzymało również nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł, ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Ta kwota ma być w całości przeznaczona na dalsze działanie proekologiczne i edukacyjne kierowane do mieszkańców. To właśnie dzięki zaangażowaniu mieszkańców w takie działania, Bydgoszcz osiąga wymagane cele w zakresie poziomów odzysku i recyklingu odpadów.