Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 17 • L 14
23C
Sob
20C
Nd
22C
Pon
16C
Wt
17C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI100 lat Bydgoskiego Harcerstwa: Bo wszyscy harcerze… świętują na Wyspie Młyńskiej! [ZDJĘCIA]
Harcerze na Wyspie Młyńskiej_SG (10)
05.08.2017 | 18:42

100 lat Bydgoskiego Harcerstwa: Bo wszyscy harcerze… świętują na Wyspie Młyńskiej! [ZDJĘCIA]

Harcerska bydgoska rodzina ma już sto lat!

Na zdjęciu: Harcerstwo nigdy się nie zestarzeje...

Fot. Stanisław Gazda

Jak na stulatka – bydgoskie harcerstwo wygląda bardzo młodo, rześko i radośnie. To widać doskonale dzisiaj na Wyspie Młyńskiej gdzie trwa festyn harcerski przygotowany z okazji 100-lecia Bydgoskiego Harcerstwa.

Widać też ciągłość pokoleniową i więzi łączące harcerzy bez względu na wiek, stopnie i ilość zdobytych sprawności. Są więc zuchy, ale też seniorzy, a wśród nich uhonorowana dzisiaj Srebrnym Krzyżem za Zasługi dla ZHP harcmistrzyni Helena Karabasz. Obecność w harcerskim mundurze zarówno sześcio, jak i osiemdziesięciolatka nikogo tu nie dziwi.

Harcerstwo jest służbą, więc dla bydgoszczan i harcerskiej braci – dużych i małych – bydgoscy harcerze, obchodzący 100. rocznicę powstania Bydgoskiego Harcerstwa, przygotowali na Wyspie Młyńskiej mnóstwo atrakcji: gry, zabawy, rysowanie, śpiewanie, bieganie, edukowanie. Nie zabraknie radości, uśmiechu, możliwości sprawdzenia się w różnych sytuacjach, a więc tego czym żyją harcerze, czym ta instytucja, od wieku przyciąga do siebie.

Festyn potrwa do godziny 20.00.


Powiązane treści