Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 1 • L -1
2C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI101 rocznica powołania Policji Państwowej. Nowi funkcjonariusze ślubowali w Bydgoszczy [ZDJĘCIA, WIDEO]
24-07-2020_ślubowanie nowych policjantów_KWP Bydgoszcz (3)
24.07.2020 | 21:40

101 rocznica powołania Policji Państwowej. Nowi funkcjonariusze ślubowali w Bydgoszczy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Uroczystość odbyła się w piątek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: W piątek odbyło się ślubowanie nowych policjantów. Do służby wstąpiło 44 z nich.

Fot. KWP Bydgoszcz / mat. prasowe

Na zakończenie tegorocznych obchodów 101 rocznicy powstania Policji Państwowej, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się w piątek (24 lipca) uroczyste ślubowanie przyjętych do służby funkcjonariuszy.

Oprócz ślubowania nowych funkcjonariuszy, policjantom i pracownikom policji wręczono także awanse, medale i odznaczenia. – W szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło 44 policjantów – mówi rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz.

Ślubowanie od nowych policjantów przyjął szef kujawsko-pomorskiej policji. – Dzisiejsza uroczystość to symboliczne połączenie doświadczenia z policjantami, którzy dziś złożyli ślubowanie – podkreślał w swoim przemówieniu insp. Piotr Leciejewski. – To piękna służba, wiem to, ale też wymagająca. Gdyby kiedykolwiek zdarzyło się, że nie będziecie wiedzieli jak postąpić, przypomnijcie sobie słowa roty ślubowania. Tam zawarte jest wszystko – dodawał.

Nowi policjanci trafili do jednostek miejskich i powiatowych policji. – Siedmiu do Torunia, sześciu do Inowrocławia, pięciu do Bydgoszczy i Grudziądza, po czterech do Świecia i Oddziałów Prewencji Policji  Bydgoszczy, trzech do Lipna, po dwóch do Włocławka i Golubia-Dobrzynia oraz po jednym do Aleksandrowa Kujawskiego, Brodnicy, Chełmna, Nakła, Tucholi i Żnina – wylicza mł. insp. Chlebicz i dodaje przy tym, że wśród przyjętych do służb policjantów jest siedem kobiet.

Podczas uroczystości na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji wręczono także awanse na wyższy stopień służbowy, odznaczenia „Zasłużony policjant” czy medale „za długoletnią służbę”.

 

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jan
Gość
jan

Oby byli wykorzystywani do innych celów niż szarpanie, spisywanie i nękanie tych którym nie podoba się obecna władza.

Powiązane treści