Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacje103. rocznica odzyskania Niepodległości. Przemarsz ulicami Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Niezwykle skromny charakter miały czwartkowe (11 listopada) obchody 103 rocznicy odzyskania Niepodległości, które odbyły się w Bydgoszczy.

Tuż po godzinie dziesiątej, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, posłowie: Ewa Kozanecka i Tomasz Latos, a także przedstawiciele formacji mundurowych i władze miasta, na czele z zastępcą prezydenta Michałem Sztyblem złożyli wieńce pod pomnikiem Pamięci Walk i Męczeństwa na Starym Rynku. Kwiaty zostały złożone także przez członków bydgoskiego Komitetu Obrony Demokracji i Brygady Lotnej Opozycji oraz przedstawicieli lokalnych struktur ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

W farze odbyła się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny, którą prowadził ordynariusz diecezji bydgoskiej, bp Krzysztof Włodarczyk, zaś po nabożeństwie odbyło się śpiewanie hymnu państwowego. W tym samym czasie, na Starym Rynku włodarze miasta oraz KOD i Brygada Lotnej Opozycji przeszli w marszu, który prowadził Mostem Staromiejskim i ul. Gdańską pod pomnik na plac Wolności.

Po południu, w Operze Nova odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, w której udział wezmą wojewoda i marszałek województwa, a także koncert Orkiestry Wojskowej. O 15:00 rozpocznie się rywalizacja w Bydgoskim Biegu Niepodległości (uczestnicy pokonają 5-kilometrową trasę ze startem i metą na placu Wolności), a rano z Doliny Śmierci wystartował rajd rowerowy, którego meta zlokalizowana będzie na Starym Rynku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści