Bydgoszcz
6C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 7 • L 6
2C
Sob
2C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONRozrywka i kultura11 listopada w Inowrocławiu [PROGRAM]
Święto Niepodległości
05.11.2015 | 10:17

11 listopada w Inowrocławiu [PROGRAM]

W tym roku świętujemy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na zdjęciu: Uroczystości z okazji 11 listopada będą się odbywać w całym kraju.

Fot. Patryk Matyjaszczyk / Wikipedia

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Inowrocławiu będą miały zarówno patriotyczny, jak i rodzinny charakter. Miasto zapowiedziało atrakcje związane z tym radosnym dniem.

Świętowanie 11 listopada rozpocznie się mszą świętą w intencji ojczyzny o godz. 10.30 w kościele pw. Zwiastowania NMP. Później uczestnicy obchodów udadzą się w asyście orkiestry dętej Inowrocławskich Kopalń Soli Solino oraz kompanii reprezentacyjnej Garnizonu Inowrocław pod pomnik Powstańców Wielkopolskich przy ul. Orłowskiej, gdzie ok. godz. 12.00 odbędzie się manifestacja patriotyczna.

O 15:00 w hali widowiskowo-sportowej rozpocznie się festyn rodzinny „Z gęsiną w tle”. W programie mnóstwo atrakcji. Na smakoszy czeka degustacja gęsiny i wyrobów z gęsi, rogali kujawskich, miodów, nalewek oraz innych tradycyjnych przysmaków. Oprócz pieczonej gęsi na stołach pojawią się takie przysmaki jak gęsie pipki, pierogi z gęsiną, gęś burgery, gulasz z gęsich żołądków z kaszą, czarnina, oraz gęsi smalec. W części artystycznej odbędzie się koncert zespołu Roy, uczestników programu Must Be The Music. Swoje show iluzjonistyczne zaprezentuje Jędrzej Bukowski. Będzie można również podziwiać pokazy akrobatyki oraz sztuki barmańskiej. Nie zabraknie zabaw dla dzieci, rodzinnego koła fortuny z nagrodami oraz szeregu innych atrakcji. Planowany koniec imprezy o godzinie 19:00. Wstęp bezpłatny.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości planowany jest również na 12 listopada koncert muzyki poważnej. O godzinie 18:30 w kościele garnizonowym pw. Świętej Barbary i Świętego Maurycego wystąpią soliści Agnieszka Olszewska (sopran) i Wojciech Dyngosz (baryton), Zespół Wokalny Pro Arte i Chór Canzonetta PSM oraz Zespół Muzyczny Pro Arte.


Powiązane treści